Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla Firefox - Dlaczego nie uruchamia się odtwarzacz YouTube?

viamarimar 02 Maj 2015 01:42 2700 4
  • #1 02 Maj 2015 01:42
    viamarimar
    Poziom 8  

Witam, w tym tygodniu postawiłem system na nowo bo komputer już strasznie mulił( nie wiem czy to ma znaczenie ale win7). Na początku było wszystko ok, ale któregoś dnia( bo mecze się z tym już x) ale już sam nie mam pomysłu co jest powodem i jak to rozwikłać przestały się odtwarzać filmy na stronie YouTube (co ciekawe wszystkie inne "medialne" strony działają ok.. typu wrzuta, cda czy radia internetowe). Kolejna sprawa YouTube działa w małym okienku!(jak są te małe okienka reklamowe). Nie działa tylko na ich oficjalnej stronie. Wiec jaki może być tego powód?
    Próbowałem już czyścić cache, przeinstalowywać przeglądarkę, flashe, Shockwave, Jave, czyścić rejestry i w ogóle.
    Dodatkowo w tym samym dniu jak mi się to stało miałem problem z kamerka internetowa (bo to o lapka chodzi) wiec nie było sterownika, i jakiś czas po tym się to stało (ze przestała działać ta strona tzn. to wygląda tak jak by film miał się wyrenderować, widać kręcące się kółko, ale to trwaaa i trwaaa). Więc przeinstalowałem też sterownik, lub też próbowałem skasować, bez rezultatu.
    Skończyły mi się pomysły dlatego odzywam się tu i liczę na jakieś rozwiązanie problemu bo może nawet to jest głupota, którą przeoczyłem, a zrobiłem przez przypadek.
    Aha, problem występuje tylko i wyłącznie na przeglądarce z tytułu czyli Mozilla Firefox. Pobrałem Chroma od Google i tam wszystko jest ok i strona YouTube działa ok.
    Poza tym na Mozilli wszystkie strony poza tą jedną działają w porządku.

BTW (do moda).
    Liczę, że tym razem post jest zgodny z zasadami. Jeśli nie to jutro poprawię, proszę nie kasować.

0 4
  • #2 02 Maj 2015 04:59
    GarrutoSan
    Poziom 29  

Sprawdź, czy w pasku adresu nie masz zablokowanej wtyczki FLASH.
    Możliwe, że jest nieaktualna lub po prostu jest dla tej strony zablokowana.

Sprawdzisz to po lewej stronie paska adresu.

2
  • #3 02 Maj 2015 16:00
    viamarimar
    Poziom 8  

-Pisze, że jest włączona. Dodatkowo jak tam kliknąłem to pisało że zweryfikowana przez google.
    -Wczoraj jeszcze próbowałem wykasować wszystko za pomocą programu revo uinstaller flashe/przegladarke/shckvave i od nowa ale to samo
    -Korzystam z flasha w wersji 17.cos , ale próbowałem już 18.0 (bety)
    -Próbowałem też wersji mozilli 38 (beta 64bit) , gdyż mam system 64 bitowy i pomyślałem, że to jakaś różnica, ale wszystko na nic.
    Jakieś pomysły, będę bardzo wdzięczny za rozwiązanie tego problemu. To moja ulubiona przeglądarka, a mieć chroma żeby słuchać muzyki, to tragedia.

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Coś się dowiedziałem i mam nowe pytanie. Mianowicie, ściągnąłem wtyczkę która pozwala odtwarzać YT za pocą flash lub html5 video player. Za pomocą tego drugiego nie działa. I teraz tak w firefox HTML5 jest to domyślny standart.
    -Kiedy odtwarzam filmy przez flash za pomocą wtyczki już działa!
    -Jak zrobić żeby pozbyć się wtyczki i odtwarzać filmy w technologi HTML5 video player(na firefox)
    -Teraz jasne jest dlaczego działą na Chrome, tam to wszystko jest budowane.

0
  • #4 02 Maj 2015 16:04
    GarrutoSan
    Poziom 29  

U mnie na Firefox po odinstalowaniu Flash domyślnie odtwarza się w HTML5.
    Próbowałeś?

0
  • #5 02 Maj 2015 17:43
    viamarimar
    Poziom 8  

ciagle tylko ladowanie .. i kolko sie kreci (w przypadku html5) da sie cos zmienic w ustawieniach firefoxa?

Dodano po 3 [minuty]:

Na stronie https://www.youtube.com/html5
    można sprawdzić status html5 u mnie jest tak. ok?

Mozilla Firefox - Dlaczego nie uruchamia się odtwarzacz YouTube?

Dodano po 49 [minuty]:

Up
    Tego zjawiska to juz wgl nie ogarniam.
    Filmik 1:(dziala)
    https://www.youtube.com/watch?v=u1_dyqTox-g
    Filmik2:(Nie dziala)
    https://www.youtube.com/watch?v=Qzdl6uVlbmg

Już się cieszyłem, że jest ok ale dziła w magiczny sposób tylko ten jeden filmik podany wyżej, ten drugi jest przykładowy (i jest wspomniane renderowanie(koleczko)).

Dodano po 2 [minuty]:

- Jak naciskam na pasek przewijania filmu to widze film oO

0