Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów, golf 3, rozszczelnienie na pokrywce FOTO

02 Maj 2015 11:18 2334 8
  • Poziom 2  
    Witam

Rozszczelnienie pojawiło się na dole zielonej pokrywki z logiem VW.
    Podobno ta pokrywka nie ma prawa się rozszczelnić.
    Wie ktoś jak można to naprawić ? Silikonem ?

Pozdrawiam Skrzynia biegów, golf 3, rozszczelnienie na pokrywce FOTO
  • Poziom 24  
    Silikonem może nie ale jest np. produkt z linii LOCTTITE który to powinien uszczelnić , oczywiście po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni styku.
  • Admin grupy Samochody
    Zdemontować, wyczyścić, zamontować. Uzupełnić olej w skrzyni biegów.
  • Moderator Samochody
    Jak pogięta lub pordzewiała to kupić nową i nie kombinować. Najtaniej w ASO Skody.
  • Poziom 2  
    ociz napisał:
    Jak pogięta lub pordzewiała to kupić nową i nie kombinować. Najtaniej w ASO Skody.

Byłem w warsztacie, okazało sie, ze uderzona skrzynia. Kojarzę sytuacje miesiąc wcześniej, wpadłem w dziurę i faktycznie trzasnąłem. "Mechanik" nałożył niedbale jakis biały kit, dolał niecały litr oleju i skasował 120 zł. Skrzynia chodzi ciężko i mam wrażenie, ze sie zaciera. Dostanę taka stara skrzynie w ASO Skody ? Myślałem zeby na złomie kupic, bo auto ma juz swoje lata i nie ma co inwestować w nowa skrzynie. Jeden znajomy mechanik powiedział, ze mam stary typ skrzyni z golfa 2. Silnik 1.6 AAE albo AEE.
  • Moderator Samochody
    trzyha3 napisał:
    Dostanę taka stara skrzynie w ASO Skody ?

Pewnie tak, ale cena może się zbliżyć lub nawet przekroczyć wartość całego auta.
    trzyha3 napisał:
    Skrzynia chodzi ciężko i mam wrażenie, ze sie zaciera.

Olej musi być odpowiedni żeby ta skrzynia pracowała tak jak powinna.
  • Poziom 2  
    ociz napisał:
    Olej musi być odpowiedni żeby ta skrzynia pracowała tak jak powinna.

Czyli możliwe, ze nie wlali oleju 75/90 i stąd to wrażenie ociężałości pracy i tego, ze za chwilę się zatrze ? Drugi bieg wchodzi najciężej, jak auto postoi to jest najgorzej, jak się jedzie i pozmienia biegi to jest lepiej.

Znalazłem element na allegro http://allegro.pl/dekiel-skrzyni-biegow-oryginalny-skoda-vw-seat-i5311005349.html#tabsAnchor

Kolego wiesz może ile oleju trzeba wlać ? Bo możliwe, że zły olej i po jego wymianie na inny do odpowiedniego poziomu, skrzynia pozostanie ta sama, dekielek wymienię na nowy i po kłopocie :)
    Swoją drogą skasował 100 za robociznę a jest gorzej niż było, więc mogę żądać żeby zrobił to bez dopłaty tak jak się należy prawda ?
  • Poziom 18  
    2-3l chociaż w instrukcji od auta jest 2l 75w90 gl4 i tutaj koniecznie norma gl4 bo inaczej synchronizatory padną, pozdrawiam

Dodano po 4 [sekundy]:

2-3l chociaż w instrukcji od auta jest 2l 75w90 gl4 i tutaj koniecznie norma gl4 bo inaczej synchronizatory padną, pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Olej zmieniony na odpowiedni jak w specyfikacji producenta. Skrzynia pracuje lekko i przyjemnie. Pozdrawiam