Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia 2 2007r 1.9tdi BLS wymiana kompresora i czyszczenie układu

02 Maj 2015 13:12 2772 12
  • Poziom 21  
    Witam.Czy przy wymianie sprężarki klimatyzacji (sanden) trzeba czyścić cały układ czy tylko wymiana na nową wystarczy.Sprężarka prawdopodobnie zaciera się,czujnik w sprężarce był wymieniany i nadal to samo,gaz jest.Wiem że przy sprężarkach firmy zaxen trzeba na 100% czyścić cały układ z opiłków pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Jeżeli jets tak jak piszesz tzn spręzarka się zaciera to układ przed zamontowaniem nowej sprężarki trzeba wypłukac. W grę wchodzi wymiana skraplacza i filtra-osuszacza na nowe.
  • Poziom 12  
    Najpierw powinieneś podać ciśnienia na jakich pracuje sprężarka przy prawidłowej ilości czynnika.Jeśli okaże się ,że ciśnienia są nieprawidłowe,to po odciągnięciu gazu trzeba zdemontować sprężarkę.Srebrzysty olej ze sprężarki będzie świadczył o obecności opiłków. Wtedy trzeba wypłukać cały układ ,w tym parownik po demontażu zaworu rozprężnego.Skraplacz do wymiany tylko na nowy egzemplarz!
    Na pewno będzie też do przemycia myjką ciśnieniową intercooler i chłodnica wodna.Najczęstszą przyczyną uszkodzenia sprężarki jest kiepski stan skraplacza,brudne chłodnice lub niedziałający wentylator.
    Jeśli ktoś będzie Ci proponował płukanie tą maszyną do napełniania klimatyzacji to szukaj innego specjalistycznego warsztatu,bo za chwilę będziesz potrzebował kolejnej sprężarki.
    Jeśli chodzi o sprężarki zexel to są faktycznie najbardziej awaryjne w grupie vw.
    Jeśli są opiłki w układzie to obojętne czy to zexel ,sanden,delphi , denso czy coś innego i tak trzeba płukać!
    Jeśli się nie wypłucze ,to tak jakby do nowego silnika wlać olej z opiłkami-efekt końcowy-wiadomy.
    W skrócie to tyle.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Witam.Dzięki za odpowiedz jutro wyjmuję sprężarkę i zobaczę jaki jest olej i dam znać co i jak,a czy samemu można wypłukać cały układ oczywiście mam zamiar wszystko wyjąć z samochodu.Czy benzyna ekstrakcyjna da radę pytam ponieważ tak na szybko to powiedzieli mi 2000zł za czyszczenie jakąś specjalną maszyną.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    slajas napisał:
    Czy benzyna ekstrakcyjna da radę pytam ponieważ tak na szybko to powiedzieli mi 2000zł za czyszczenie jakąś specjalną maszyną.

Jeśli będzie olej koloru ołówkowego, nic innego nie zostaje jak płukanie w wyspecjalizowanym warsztacie.

Inna opcja nie przejdzie, chyba że chcesz zmieniać compresor za kompresorem.

Skraplacz też do wymiany, w nim jest osuszacz.
  • Poziom 17  
    Przed wymianą czy demontazem sprężarki należałoby sorawdzic sterowanie tzn czy elektrozawor sprężarki jest wysterowywany przez sterownik samochodu. Moze się okazac że wyjmiesz sprezarkę a problem tkwi w braku wysterowania..
  • Poziom 21  
    Sterowanie jest bo to już było sprawdzane jutro podjadę aby gaz odessali i zobaczę kolor oleju i dam znać pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Witam. Olej w sprężarce jest koloru jasnozielony. Mam pytanie co do chłodnicy klimy. Patrząc od przodu po prawej stronie jest śruba na klucz ampul 14 - czy tam jest jakiś filtr, czy coś, co się wymienia?

Dodano po 3 [godziny] 53 [minuty]:

Panowie czy w takim razie mogę zamawiać 2 kompresor bez obaw pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Tam w skraplaczu jest filtr / osuszacz. Należało by go wymienić razem ze skraplaczem.
  • Poziom 21  
    Witam.Czyli moge nowy kompresor i skraplacz zamawiac i skladac wszystko do kupy pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Zakupiłem sprężarkę BEHR nowa nie regenerowana,i mam pytanie czy zalane są już fabrycznie olejem.

Dodano po 13 [minuty]:

Zapomniałem jeszcze zapytać czy po złożeniu wszystkiego mogę bez obaw podjechać na nabicie gazu,czy nie bo te sprężarki działają cały czas,a nie chcę jej zatrzeć.Oczywiście zakładam za radą nowy skraplacz pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Podjedz że sprężarka do zakładu AC.

Tak sprawdzą stan oleju, założą, uzupełnia olej o pojemność skraplacza. Bez czynnika lepiej nie odpalać silnika.

Tak będzie bezpieczniej.
  • Poziom 21  
    Witam.Klima działa jak ta lala temperatura na wylocie z deski +3 stopnie dziękuje za pomoc i pozdrawiam temat zamykam.