Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz do Autka :D - Budowa własnego wzmacniacza :D

02 May 2015 13:24 705 2
  • Level 2  
    Witam, w ostatnich dniach zakupiłem sobie samochód :D znalazłem w nim 2 fajne głośniczki ALPHARD LW - 65A4 160W 4ohm 6,5"woofer :D Postanowiłem je tam zamontować :D ale że nie posiadam wzmacniacza :D a jestem cżłowiekiem upartym i bardzo lubię zabawę z takimi rzeczami, postanowiłem zrobic swój własny wzmacniacz do tych głośniczków :D nie musi on mieć 160W, ale chiał bym żeby wydobył troszkę mocy z tych głośniczków :D Posiadam sporo części jak np:
    -stare radio samochodowe kenwood krc-363d
    -sporo części z innych starych radiów :D
    -zasilacze do pc
    -Nawet kompletny telewizor LG flatorn :D Taki ogromny waży prawie tyle samo co ja xD
    - i mnóstwo rezystorów, kondensatorów i troche tranzystorów :D

Do was prośba ogromna :D mógł by mi ktoś pomóc w zrobieniu takiego chociaż małego wzmacniacza żeby głośniki nie grały jak słuchawki a grały chociaż żebym je słyszał ładnie :D Jakiś prosty schemat, z tych części na pewno da radę zrobić jakiś wzmacniacz :D ale moje doświadczenie z takim czymś pozwala mi na zrobienie czegoś z gotowego schematu, sam niestety go nie wymyślę :D Dziękuje z góry wszystkim za pomoc :D !!!
  • Level 20  
    Daj sobie spokój z budową tam są przetwornice podwyższające napięcie z 12V niewiele wyciągniesz,lepiej kup uszkodzony i spróbuj naprawić :D
  • Level 2  
    Suchy :D Dzięki wielkie za radę ;) Chyba tak zrobię :D