Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Golf IV 1,9 TDI 110 km - Wymiana licznika

jejeje00 02 Maj 2015 13:58 3300 8
  • #1 02 Maj 2015 13:58
    jejeje00
    Poziom 7  

Witam. Mam do wymienienia nie działający licznik w Golfie 4 z 2001 roku i teraz mam pytanie czy mógłbym zamontować taki licznik żeby od razu podawał mi ile auto pali w danym momencie?? co bym do tego potrzebował i czy dużo większe będą to koszta jakbym wymieniał tylko licznik bez tego komputera co pokazuję spalanie?? i w ogóle od jakich wersji Golfa pasują liczniki do mojego?? Zaznaczę że nie mam komputera pokładowego w aucie

0 8
  • #2 02 Maj 2015 14:01
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie ma żadnego komputera od spalania - to jest jedna z funkcji licznika.
    Włożysz tam każdy licznik z CANem.
    W tej chwili jest immo2, można włożyć immo3.
    Może być nawet z benzyny i będzie silnik na nim odpalał.
    Potrzebny będzie PIN nowego licznika by dopisać klucze i EDC.
    Napisz co się stało z licznikiem i jaki masz jego nr.
    Możesz tam włożyć licznik z FISem lub 1/2 FIS.
    Co do kosztów to zależy za ile kupisz licznik.
    Można kupić od anglika i przerobić na Europę.

1
  • #3 02 Maj 2015 14:13
    jejeje00
    Poziom 7  

dokładnie to mój licznik jest u mechanika i on stwierdził że potrzebny jest nowy bo ja się na tym kompletnie nie znam. No i tak załapałem że jak już wymieniam licznik to może będą to podobne koszta jak już wymienię na taki co pokazuję spalanie. Najgorsze że ja w ogóle nie rozumiem tych oznaczeń jak CAN, immo lub fis. Szukam liczników na allegro ale tam nie ma żadnych oznaczeń i opisów czy to jest z tym że pokazuję spalanie czy nie. Gdzie to można znaleźć?? Chyba że Pan mi pomoże i znajdzie taki licznik na allegro odpowiedni do mojego auta lub chociaż podpowie jak go znaleźć??

0
  • #4 02 Maj 2015 14:25
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Daj najpierw nr swojego licznika.
    Każdy licznik z FIS lub 1/2 FIS pokazuje spalanie.
    FIS to wyświetlacz pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem.
    Wcześniejsze miały MFA ale były bez CAN.
    CAN to szyna komunikacji - 2 kabelki dzięki którym przesyłane są informację pomiędzy sterownikiem silnika a licznikiem, licznikiem a modułem komfortu.
    Licznik do Golfa 4 ma nr 1J0919xxx lub 1J0920xxx
    xxx - cyfry od 0 do 9
    1J0 - oznaczenie że jest to licznik od Golfa 4
    920 - licznik z CAN
    919 - licznik bez CAN
    Są jeszcze liczniki z początkowym oznaczeniem 1J5 gdzie tarczki są srebrne lub białe na zewnątrz.
    Co się stało ze starym licznikiem - z jakiegoś powodu dałeś auto do mechanika.

Trzeba będzie jeszcze dołożyć prawą manetkę od wycieraczek z obsługą komputera i parę kabelków by licznik działał w 100%.

1
  • #5 02 Maj 2015 17:33
    jejeje00
    Poziom 7  

Numer licznika podam wieczorem bo wcześniej mój mechanik nie da rady mi go podać. A czym się różni wyświetlacz fis od fis1/2?? Stary licznik nie pokazywał jaką prędkością jadę i temperatury silnika a do tego jak mocno skręcałem to wskaźnik od paliwa opadał w dół i pokazywała się rezerwa. Prawa manetka to taka jest potrzebna http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx czym się różni manetka zespolona od pojedynczej?? bo nie chce kupować zespolonej bo nie ma w nich opcji tempomatu a też od razu chcę zamontować. A gdzie można znaleźć te parę kabelków do podłączenia??

Moderowany przez T5:

Link do aukcji usunąłem.
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #6 02 Maj 2015 17:47
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Kabelki podłączasz między manetką a licznikiem.
    Manetki są dwie - lewa od kierunków i prawa od wycieraczek. Spokojnie można kupić je osobno.

Czym się różni FIS od 1/2 FIS?
    Wielkością, nie wiem czy ma więcej funkcji.
    Gdy ma się licznik z immo3 to wtedy masz spalanie chwilowe w l/godz na postoju, w liczniku z immo2 na postoju pokazuje spalanie w l/100km ale jest to ostatni wynik zapisany podczas jazdy.
    W FISie można przerobić licznik tak by pokazywał RKM - ile można przejechać na paliwie co jest jeszcze w baku oraz aktywować napis WELOCME podczas włączania zapłonu czy np zrobić podświetlane wskazówki po włączeniu zapłonu czy tarczkę.
    Pierwszy i ostatni problem jaki opisałeś w aucie s silnikiem diesla powoduje brak sygnału z czujnika prędkości - nie działa prędkościomierz, nie nabija przejechanej drogi, szaleje wskaźnik paliwa.
    Drugi problem może być spowodowany uszkodzonym czujnikiem temperatury.
    Nie spotkałem się jeszcze z takimi uszkodzeniami licznika.
    Może warto zabrać licznik i poprosić kogoś kto ma Golfa 4 lub Passata B5 by sprawdzić u niego Twój licznik.

1
  • #7 05 Maj 2015 09:47
    jejeje00
    Poziom 7  

Mój numer licznika to 1J0920806E. Czy mógłby ktoś pomóc mi w doborze licznika który będzie pokazywał mi spalanie auta?? Zauważyłem że te wyświetlacze fis są bardzo drogie bo to koszt około 500 zł. Czy nie da rady jakiegoś tańszego dobrać??

0
  • Pomocny post
    #8 05 Maj 2015 09:50
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Chcesz mieć spalanie to musisz mieć FIS lub 1/2 FIS.
    MFA nie podejdzie bo Ty masz już immo3.
    Skoro jest zbyt drogi to odpuść lub kup od Passata B5 i go sobie przerób tyle że musisz mieć wtedy obudowę licznika tego samego producenta.
    Licznik z Twoim nr może być od VDO lub Boscha.

0
  • #9 16 Kwi 2018 21:08
    jejeje00
    Poziom 7  

Kupiony odpowiedni licznik i zamontowany

0
  Szukaj w 5mln produktów