Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

co potrzebuję aby zainstalować optyczny czujnik pyłu Sharp GP2Y1010AU0F?

Alderaan 02 May 2015 16:19 612 0
    Alderaan
    Level 1  
    Witam
    Jestem całkowitym laikiem w dziedzinie elektroniki. Zajmuję się pomiarami zanieczyszczeń powietrza. Znajomy poprosił mnie abym przeanalizował temat możliwości montażu optycznych czujników pyłu w hali stolarni. Według pomysłu, czujnik ma, zapewne przy udziale sterownika, uruchamiać automatycznie główny wentylator wyciągowy o mocy 8kW. Na obecną chwilę wentylator uruchamiany jest ręcznie przez pracowników stolarni, oczywiście zazwyczaj w czasie pracy danego urządzenia stolarskiego. Niemniej badania jakości powietrza w hali wykazały, że poziom NDS (największego dopuszczalnego stężenia) dla PM4, jest czasami przekraczany w momencie kiedy urządzenia nie pracują.
    W internecie znalazłem stosunkowo tani czujnik optyczny Sharp GP2Y1010AU0F. Czy może ktoś poratować i przedstawić propozycję jak należy taka instalację przeprowadzić? Czyli jaki wybrać sterownik? Może falownik? (przepraszam ale się nie znam). Jak to wszystko połączyć, aby działało? Czujników ma być 6 i chodzi o to, że jak choć jeden z nich wykaże przekroczenie np. 80% NDS, to wentylator ma się włączyć, a jak zapylenie spadnie poniżej 25% NDS, to wyłączyć...
    Z góry dziękując za rady, proszę o możliwie jak najprostsze odpowiedzi (tzn. takie tłumaczenie, aby małpa tez zrozumiała).
    Pozdrawiam