Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kingway coliber rex nie odpala, sucha świeca

02 Maj 2015 16:22 2100 9
 • Poziom 8  
  Witam. Mam problem z moim skuterem. Mianowicie w ogóle nie można go odpalić, nawet nie chce załapać. Gdy ostatnio wyjechałem na przejażdżkę to chodził bardzo ładnie jednak po paru kilometrach gdy chciałem się zatrzymać nagle zgasł i już od tamtej pory nie chce zapalić. Sprawdzałem kompresje, jest 8.2 bar, iskra jest bardzo dobra(nowa świeca), zawory wyregulowałem: ssący na 0.05 mm a wydechowy na 0.07 mm. Paliwo dochodzi do gaźnika jednak na tłok już nie. Gaźnik jest wyczyszczony i wkręciłem nowe dysze. Z góry dziękuje za pomoc .
 • Poziom 35  
  Być może pływak się zaciął i iglica nie pozwala napłynąć paliwu do komory pływakowej. Nie wiem jak wygląda ten gaźnik ale spotykałem na spodzie innych śrubkę, do opróżniania tej komory. Po odkręceniu powinno paliwo energicznie spływać. Jeśli nie -to zacięty , zapchany układ iglica-pływak.
 • Poziom 8  
  Jak wykręcałem gaźnik to paliwo było w komorze pływakowej wiec raczej wszystko z nim jest dobrze.
 • Poziom 16  
  Sprawdź w gaźniku membranę, może już jest dziurawa , lub iglica czy się nie zawiesiła.

  Sprawa króćca gaźnika szczelność i zawory ustawienie czyli podciśnienie jest na gaźnik .
 • Poziom 8  
  Sprawdzałem membranę i jest cała, nie jest popękana. Iglica też nie zawiesiła się, chodzi płynnie. Króciec szczelny, przeczyszczony. Zawory ustawione i podciśnienie oczywiście jest.
 • Poziom 16  
  W gaźniku jest wejście na wężyk serwisowy możesz zobaczyć poziom benzyny, na przezroczystym wężyku Link

  Najprawdopodobniej przeczyść gaźnik sprężonym powietrzem, nawet pompką od roweru, w szczególności dyszę.

  Po przeczyszczeniu gaźnika trzeba długo kopajką się namęczyć zanim gaźnik się napełni, najlepiej zobaczyć to raczej wymieniając filtr paliwa na przezroczysty uniwersalny końcówka 6 i 8, wtedy widać jak z pompki paliwa i filtr się zapełnia benzyną, wygodna sprawa, oryginalnie filtr jest mleczny i nic nie widać :( .
 • Poziom 8  
  Gaźnik czyściłem kilka razy i nic. Paliwo normalnie dochodzi do gaźnika, lecz na tłok już nie..
 • Poziom 6  
  zdejmij filtr powietrza i podczas odpalania skutera w tą dziure w gażniku po filtrze trzymaj ręka i po chwili puszczaj w tedy tłok powinien zassać paliwo
 • Poziom 8  
  Nawet po takich kombinacjach nic się nie dzieje
 • Poziom 8  
  Wykombinował ktoś coś? Próbowałem już chyba wszystkiego.. Na nowo czyściłem gaźnik, ustawiałem rozrząd i zawory, i dalej nic...

  Dodano po 50 [minuty]:

  Zauważyłem, że gdy zaleje mu benzyny przez króciec ssący to tak jakby chciał odpalić, lecz nie ma siły żeby kręcić rozrusznikiem. Gdy nie zalewam mu benzyny to kręci normalnie.