Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział sygnału wifi z NetiaSpot

McFat 02 Maj 2015 17:18 681 6
  • #1 02 Maj 2015 17:18
    McFat
    Poziom 2  

Witam, istnieje możliwość rozdzielenia sygnału/mocy wifi na poszczególne sprzęty? Mam telewizje przez internet, gdy włączony jest laptop, tablet czy telefon zżera % wifi i wtedy w najlepszy wypadku się ścina, ale zazwyczaj tv traci połączenie i pada. Wiem, że dało się tak zrobić na TP-Link jak jeszcze byłem w posiadaniu, ale teraz router mam z NetiaSpot i nie wiem jak się za to zabrać. Ktoś coś?

0 6
  • #3 02 Maj 2015 17:53
    McFat
    Poziom 2  

Dobry artykuł, czyli mam rozumieć, że nie ma takiego sposobu o jakim Ja wspominałem? Z przemieszczeniem routera jest problem, jest podpięty do pc'ta + kabel krótki, a co do innych nie za bardzo chce wydawać pieniądze, dodam, że internet się gubi tylko w telewizorze, nawet jak laptop czy tablet jest w tym samym pomieszczeniu, to tylko telewizor szwankuje, nawet wyłączenie innych sprzętów nie pomaga. Nie ma takiego czegoś w rodzaju "priorytetu"? Patrząc na ustawiania NetiaSpot Media Server, zawsze laptop ma 80%, tablet 60% a telewizor w porywach do 30%

0
  • #4 02 Maj 2015 18:26
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie transmiterów PLC na sieć 230V

Przykład:

Podział sygnału wifi z NetiaSpot

0
  • #5 02 Maj 2015 18:39
    McFat
    Poziom 2  

A tak prościej, jestem zielony jak ogórek. Wszędzie te cacka miałyby być? ;p

0
  • #6 02 Maj 2015 18:41
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Wszystko zależy od wielkości domu/mieszkania no i obecnego poziomu sygnału. Podstawowy zestaw to PA4010 i WPA4220 z punktem dostępowym.

0
  • #7 02 Maj 2015 18:42
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Prościej sie nie da, poproś kogoś kto bardziej ogarnia te sprawy zatem.

0
  Szukaj w 5mln produktów