Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ustawienie anteny 100cm za pomocą miernika analogowego

02 Maj 2015 19:09 1401 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Moje doświadczenie to ustawianie anten satelitarnych camping (czasza chyba 40cm) i czaszy o średnicy 60cm. Wszystko zawsze sprawnie mi się udawało ustawić. Mam analogowy miernik sygnału i tym miernikiem jadąc od 6dBm do -6dBm i przestawiając krok po kroku kąty elewacji, konwertera i odchylenia od południa zawsze udawało mi się dostroić sygnał.
    Teraz jest z czaszą 110cm mam kłopoty. Kłopoty bardzo dziwne.
    Opis problemu:
    Siła sygnału od 95 do 90%, reszta:
    TVP1 jakość: 80% - brak dźwięku i obrazu
    TVP2 jakość: 80% - brak dźwięku i obrazu
    Polonia1, Edusat jakość 89% - brak dźwięku i obrazu
    Polo TV jakość 89% - jest obraz i dźwięk
    TVP Polonia jakość 81% - brak dźwięku i obrazu
    TV Biznes jakość 86% - brak dźwięku i obrazu
    ITV jakość 80% - brak dźwięku i obrazu
    Tele5 jakość 90% - brak dźwięku i obrazu
    TV Śląsk - jakość 81% - jest dźwięk i obraz
    4funTV - jakość 90% - brak dźwięku i obrazu
    Eska TV - jakość 0 - brak dźwięku i obrazu
    Co do transponderów hotbirda przykłady:
    11881 - jakość 84%
    11508 - jakość 0%
    11393 - jakość 89%
    12303 - jakość 0% (a miernik ustawiony na minimum -6dBm i piszczy!!!!)
    12322 - jakość 83%
    12418 - jakość 0%

Konwerter na bank jest OK, bo wymieniałem aby potwierdzić że to nie wina konwertera i ponadto 2 tygodnie temu udało mi się wszystko dobrze ustawić na czaszy 60cm. Instalacja w domu oczywiście też się nie zmieniła od tego czasu.
    Czy moje problemy wynikają z tego że może być walnięta czasza? Czasza to czasza firmy Vision. Na czaszy nie obserwuję zadrapań, po prostu normalna czasza.
    Czy może moje problemy są typowe dla tak dużych anten? Poniewaz w przypadku małych anten sygnał z hotbirda można złapać tylko przy jednym ustawieniu anteny i wobec tego jest on dobry dla wszystkich transponderów. Natomiast w przypadku dużych czasz może istnieć wiele pozycji ustawienia czaszy które nie są optymalne dla wszystkich transponderów, wobec tego ciężej znaleźć optymalne ustawienie? Takie teorie sobie snuję, bo nie wiem czemu nie udaje mi się dla setki ustawić.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jeżeli nie jest nowa to może być pokrzywiona czasza, czego nie widać i brak ogniskowej.
    Chodź dziwi mnie że przy 90% - brak dźwięku i obrazu.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Na jakim dekoderze to sprawdzasz?
    Kanał Edusat już nie nadaje, może lista kanałów nieaktualna?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Część tych kanałów nie nadaje ( Edusat, Polsat Biznes), część przeszła na nadawanie MPEG-4 lub zmieniła częstotliwość ( Polonia 1, Tele 5, ITV, 4 Fun TV, Eska ). Na częstotliwościach na których masz 0 jakości jest nadawany sygnał DVB-S2.
    TVP1 i TVP2 są kodowane i nadają na 10892 H
    Więc jak widzisz nawet na antenie 2m bez dekodera HD nic nie złapiesz.
    http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php
  • Poziom 9  
    OK to wszystko jasne. Dekoder to ferguson 6900 CR. To nie jest dekoder dvb-s2 tylko dvb-s. No lista kanałów jest sprzed tak 3 lat, tylko że wydaje mi się że i tak duża część co teraz nie działa to działała 2 tygodnie temu na czaszy 60, ale to może mi się tak tylko wydaje. Ale ok to pokombinuję, jeszcze w telewizorze mam wbudowany tuner (i jako że telewizor jest LG z 2013 to pewnie ma dvb-s2) to zobaczę jakie tam poznajduje kanały.
  • Użytkownik usunął konto