Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano Intelect 8.9 MS - Bootowanie z USB

szefxxx 02 May 2015 21:44 14745 11
    szefxxx
    Level 20  
    Witam serdecznie,

posiadam tablet Kiano Intelect 8.9 MS 3G. Tablet jest oparty na Windowsie. Chciałbym na nim zrobić dual boot i zainstalować także Androida - po prostu nie chce mnożyć sprzętów w domu. Pobrałem obraz Androida x86. Chciałem odpalić dowolnego Linuxa by stworzyć sobie partycje, albo odpalić coś w wersji Live, ale...
    No właśnie. Nic nie mogę odpalić. Wchodzę do UEFI, ciężko się w tym połapać. Niby pendrive jest rozpoznawany. Stworzyłem pendrive pod UEFI po przez Rufusa i dalej nie mogę. Secure boot też wyłączony. Co mam ustawić w UEFI by odpalić na tym tablecie jakis obraz Live? Dla porównania ten sam stworzony tablet na moim stacjonarnym gdzie też jest UEFI się bootuje. Dziwne.
    Prosiłbym serdecznie o pomoc:)

Pozdrawiam serdecznie,

Szefxxx:)
    GarrutoSan
    Level 29  
    Czy zabezpieczenie secure boot nie blokuje startowania nośników?
    szefxxx
    Level 20  
    Dzięki za odpowiedź;) Po pierwsze UEFI jest mega dziwne bo nie mogę jak się okazuje znaleźć sekcji odnośnie samego wylączenie secure boot...
    GarrutoSan
    Level 29  
    Kiedyś spotkałem się z taką płytą ASUS, w której nie mogłem wyłączyć zabezpieczenia UEFI.
    Instalacja Linucha odpadała przez to. Możliwe, że bez kompletnego wyłączenia UEFI Boot się nie obejdzie (o ile w ogóle jest taka możliwość).

Nie będzie to niczym nowym, jeżeli okaże się, że Tablet jest zrobiony na jeden system. Wiadomo dlaczego :)
    szefxxx
    Level 20  
    No dobrze, ale może zmiana UEFI? Podana jest nazwa kodowa płyty. Na innym forum znalazłem iż jest odpowiednik PIPPO W6 i do niego jest dostępny FW...
    Wolałbym uniknąć zabawy VirtualBoxem..
    GarrutoSan
    Level 29  
    Osobiście nigdy nie zmieniałem UEFI na urządzeniu typu tablet, więc się nie wypowiem.
    Jeżeli czujesz się na siłach i nie martwisz się o swoje urządzenie (ewentualną gwarancję) to próbuj.
    szefxxx
    Level 20  
    Z góry, przepraszam za wypowiedź pod wypowiedzią, ale przeglądarka non stop ulega awarii.
    Udało mi się, jakoś pójść do przodu. Mianowicie w Boot manager widzę pendrive. Mogę go tak samo uruchomić z poziomu restartu po przez Windows. Ale.. Cały czas mi wyświetla iż napęd nie został wybrany... Coś to UEFI miesza;)
    Może jakoś źle tworzę nośnik instalacyjny?
    GarrutoSan
    Level 29  
    A w jaki sposób tworzysz nośnik?
    Może faktycznie źle go tworzysz.

Opisz kroki, które wykonujesz.
    Podaj źródła, z który coś pobierasz.
    szefxxx
    Level 20  
    Okej, dzięki za odpowiedź:)

Pobieram RUFUSa z tej strony: https://rufus.akeo.ie/
    Następnie pobieram obraz Ubuntu z tego adresu:http://www.ubuntu.com/download/desktop
    Uruchamiam RUFUSa. Następnie ładuje obraz i wybieram opcje start.
    tripper2
    Level 1  
    Witam, możesz w 3 słowach opisać jak Ci się udało dojść do bootoania z USB?
    piotricz
    Level 9  
    W Windows: Start/ustawienia komputer/aktualizacja i odzyskiwanie/odzyskiwanie/uruchom tera

Dysk musi być w fat32

Niestety android dla procków x86 ma mało sterowników i nie działa dotyk i dzwięk
    oraz inne cuda
    Więc lipa z androidem a na windowsie doją z nas kasę za wszystko nie to co na Andku.
    szefxxx
    Level 20  
    Po pierwsze najprosciej: zaden istniejqcy obraxlz Linuxa nie wspiera UEFI 32bit jakie jest w tabletach i trzeba podmienic bootloader na 32 bit(Katalog UEFI/boot/)
    Ale,nie dziajala w Linuxie :obrot ekranu,gps,wifi dotyk itp