Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo 12 V w motocyklu - szukam przekaźnika

02 Maj 2015 22:52 549 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chcę zamontować gniazdo 12 v w motocyklu w taki sposób, że główna instalacją zasilająca gniazdo prowadzić będzie bezpośrednio od akumulatora ale napięcie w gnieździe ma się pojawiać dopiero po włączeniu zapłonu. W związku z tym chciałbym zapytać jakiego oznaczenia przekaźnika mam szukać?
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Zwykły przekaźnik samochodowy 12V, często o obciążalności 20A
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Dowolny przekażnik samochodowy od świateł.
  • Poziom 26  
    To trzeba było napisać jaki ma się model motocykla? :D Ale mimo wszystko to jaki ma to sens? Po załączeniu stacyjki podawany jest prąd na zapłon, itd, a ten akumulator to nie elektrownia i zaraz się skończy. Nie mam pojęcia co autor ma na myśli, ale coś mi tu świta że jakieś oświetlenie w namiocie? No i oczywiście poranna rozgrzewka w pchaniu motocykla. :D
  • Poziom 9  
    W zamyśle chodzi o to, że gniazdo będzie przy pólkach (ogólnodostępne) i nie chciałbym aby mi ktoś psikusa zrobił i celowo rozładował aku coś tam wpinając. Z gniazda zasilana będzie nawigacja plus ładowany np telefon, żadnej dyskoteki nie ma w planach...
    VFR vtec

Ten przekaźnik ma jakiś symbol czy jak ?
  • Poziom 26  
    NO rozumiem nie chcesz aby ktoś ci zrobił psikusa celowo wkładając jakięś druty w gniazdko OK. Tylko jeśli chcesz miec to po stacyjce to bedziesz miał tam kluczyk i wtedy możesz się bardzo zdziwic ze już nie masz czym jeździć, bo kogoś zainteresowała Twoja ładowarka :D . To nie możesz zrobić jakiegoś ładnego przełącznika i to gniazdo?No chyba za chodzi o ładowanie podczas jazdy, bo mnie się ciagle wydawało że podczas postoju?
  • Poziom 9  
    Nie rozumiem Twojego toku rozumowania kolego.
    Chcę mieć tam napięcie w czasie jazdy, wówczas najczęściej siedzę na motocyklu i kluczyków raczej mi nikt nie buchnie, zabieram klucze i prądu brak ...
  • Poziom 26  
    Brałem pod uwage postój. w tej sytuacji jakikilwiek przekaźnik. Koledzy juz napisali
  • Poziom 9  
    :) dzięki za zaangażowanie
  • Poziom 26  
    Własciwie to po co zakładać tam dodatkowy przekaźnik? Który to i tak będzie pobierał prąd. Zobacz miernikiem na stacyjce gdzie masz wyjscie na światła i tam podłącz to gniazdko. Chyba wszystko?
  • Poziom 9  
    Nie znam się ale na gniazdku maksymalne natężenie będzie wynosić max 2 A a nie chciał bym tym dociążać instalacji która została zaprojektowana pod konkretne natężenia (inst. oświetleniowa) i może powodować przygasanie świateł?