Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie odbija pedał hamulca. Corsa B 12nz

PiotrBukowski 03 May 2015 09:44 1767 7
 • #1
  PiotrBukowski
  Level 11  
  Witam. Mam problem w corsie b. Sprawa wygląda tak: po pompowaniu na wyłączonym silniku pedał jest twardy. Mięknie elegancko po odpaleniu, jednak w czasie jazdy bywa, że pedał przez dłuższy czas jest twardy, przez jakieś 5-10 naciśnięć a potem mięknie. kiedy już zmięknie to dość często muszę podnosić pedał nogą aby wyłączyć światła stopu, ponieważ sam nie odbija do końca. Układ nie jest zapowietrzony, wycieku płynu też nie ma. Gdzie może leżeć przyczyna takiego zachowania?

  Pozdrawiam
 • #3
  PiotrBukowski
  Level 11  
  Układ raczej nie jest zapowietrzony. Niedawno wymieniałem płyn hamulcowy i układ był odpowietrzany.
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Serwo ci pada jeśli układ hamulcowy hydraulicznie masz ok.
 • #5
  PiotrBukowski
  Level 11  
  A mogę to jakoś sprawdzić, żeby się upewnić, że to na 100% serwo? Może jakieś dźwięki albo inne charakterystyczne objawy dla padającego serwa? Bo np. przy dodawaniu gazu słyszę takie jakby chrobotanie w pobliżu serwa i pompy hamulca.
 • #6
  Gunslinger
  Level 30  
  Nie doczytałem dokładnie. Zawór łączący serwo z dolotem odpieprza. Raz ci nie załączy, a raz nie odłączy. Jedynie rozebrać i obejrzeć.
 • #7
  PiotrBukowski
  Level 11  
  Dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę zawór i dam znać czy to jest źródło problemu.
 • #8
  PiotrBukowski
  Level 11  
  Zawór sprawdzony - jest OK. Ale już wiem, że winne całej sytuacji jest serwo hamulca. Ono jest też przyczyną dodatkowego kłopotu, polegającego na wchodzeniu na wysokie obroty po ponownym odpaleniu rozgrzanego już silnika. Wyciągnięcie rurki z serwa i zaślepienie jej przywraca pracę silnika do normy, auto przestało szarpać po puszczeniu nogi z gazu i pięknie się zbiera. Sprawa rozwiązana. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam.