Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BERLINGO 1.9D - WIATRAK CHŁODNICY

24 May 2005 07:22 3220 5
  • Level 13  
    Berlingo 98r.NIe włączą wiatraków od chłodnicy nawet gdy temperatura osiąga max.tzn wsk.zbliża się do czerwonego pola.
    Gdzie może być przyczyna i jak ją zlokalizować?Bezpiecznik jest ok.
    Dzięki za sugestie i podpowiedzi.
  • Level 15  
    Prawdopodobnie czujnik temp. zamontowany w jednym z brzegów chłodnicy dał d..y
    Odepnij kostkę od niego i tam powinny być ze 3 piny próbuj zwierać na przemian dwa wyjścia w kostce - raz Ci się powinien pojawić wolny, a drugim razem szybki bieg wiatraka. Jesli tak będzie czujnik do wymiany - jesli nie - pewnie silnik w wiatrakach umarł.
    Swoją drogą kiedyś masa się urwała od zasilania i tez ich nie było.
    Miałem tez taki przypadek że przekaźniki były tuż przy wiatrakach za przednią belką wzmacniającą .....
  • Level 19  
    A ja radze sprawdzić czy chłodnica ma na górze i na dole taką samą temperaturę na gorącym silniku może przyczyną jest że chłodnica jest zapchana!!!:)
  • Level 15  
    No właśnie, jeszcze jedna myśl mi się nasunęła z Cordoby - auto się prawie gotowało a wiatraki stały jak zaklęte - zapieczony termostat :/
  • Level 14  
    Witam! Sprobuj kolego odpowietrzyc uklad chlodzenia,taki maly wkrecik na wezu do nagrzewnicy-na pracujacym silniku. Te motorki sa na to uczulone.oczywiscie na pracujacym silniku.Ew. podlacz na krotko wiatrak,plus to,co pisali moi poprzednicy i na pewno masz usterke zlokalizowana. Pozdro
  • Level 13  
    Sprawdziłem na krótko .Poleciał przekaźnik ten przy samych wentylatorach, nie wiem co było przyczyną bo wypaliło nawet gniazdo tego przekaźika ale nie ważne, usterka usunięta.Temat zamknięty.
    Dzieki za rady.Pozdrawiam.