Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSH - WOK 2091 Pralka Exclusiv T 1001 A

03 Maj 2015 12:08 1017 1
  • Poziom 9  
    Posiada ona programator AKO 546 259/260. Po ostatnim praniu pralka nie odwirowała i na wyświetlaczu pojawił się błąd 07 i zabrzmiał przerywany sygnał alarmu. Pralka została oczyszczona i sprawdzone zostały wszystkie elementy zewnętrzne podłączone do programatora. Po podłączeniu zasilania do programatora, przełącznika krańcowego klapy oraz odłączeniu pozostałych podłączeń od programatora i włączeniu pralki przy nie zamkniętej klapie pojawił się błąd 06. Po zamknięciu klapy i włączeniu ponownym pojawił się ponownie błąd 07. Nie mam tabeli kodów błędu i nie jestem w stanie ustalić przyczyny usterki. Czy istnieje możliwość zresetowania programatora ( jeśli tak to w jaki sposób ) oraz czy błąd ten nie jest związany z uszkodzeniem części elektronicznych w programatorze.
  • Poziom 9  
    Dla zainteresowanych: po rozebraniu wszystkich części pralki. Wyczyściłem czujnik prędkości obrotowej bębna, wyczyściłem komutator i lamelki. Po rozbiórce stwierdzono zapylenie grafitem ze szczotek. Wymieniłem szczotki, pralka działa bez problemu. Przy tym błędzie radzę sprawdzić szczotki, tacho wewnętrzne silnika i to wszystko. Mam nadzieję, że to rozwiązanie komuś pomoże.