Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podzial internetu - nietypowa sprawa :)

stil1322 03 Maj 2015 12:39 696 12
  • #1 03 Maj 2015 12:39
    stil1322
    Poziom 4  

Witam
    Mieszkam za granica , uzywam anteny wifi pod usb do internetu . Lacze sie z sąsiadem ktory mi go udostepnił po doplacie co miesiac itp itp a wiec nic nikomu nie kradne :). Chodzi o to ze wczoraj przyjechal do mnie kolega ktoremu zalatwilem tutaj prace . A wiec do sedna sprawy . Ja jako ze mam internet wtedy gdy wlacze kabel usb do laptopa to udostepniam mu internet przez np program Connectify hotspot . gdy jest w pokoju a ja w swoim to włacza m-life ML0585 Reapiter ktory mu doprowadza zasieg do pokoju gdyz z mojego laptopa nie dojezdza do niego zasieg wifi . Wszystko ladnie pieknie tylko ze... Juz mam tego dosc, caly czas gada na skype i zabiera cale łacze a ja ledwo strone moge otworzyc . internet to 1 mb . Jak ograniczyc mu to do minimum ? np zeby dostawal tylko tyle zeby sie mu np strona wlaczyla a skype np cielo czy cos w tym stylu aby sam pomyslal nad jakims mobilnym lub zeby dzwonil poprostu przez telefon a nie mnie denerwowal :) Czytalem o roznych ruterach itp itp ale to chyba nie dla mnie gdyz sam jestem ruterem dla niego . Jakie propozycje ? jakis inny program HotSpot ? Jakis program ktory ograniczy moje rozsylanie ? Moze jakas opcja w tym M-Life ktory nie przesle my tyle co chce . Z gory dziekuje za pomoc :)

• #3 03 Maj 2015 13:12
    stil1322
    Poziom 4  

Hm.. Juz byla o tym mowa . Ok mowi ze nie bedzie tyle gadal , to sobie np wlaczyl muzyke na yt i no kurr to samo , Jest tutaj dopiero 2 dzien wiec nie pasuje mi mu juz odlaczac neta . A wiec jak narazie szukam rozwiazania technicznego aby i on sie troszke podenerwowal . Nie rozumiem np dlaczego jezeli on wlaczy yt to mu to fajnie chodzi a jak ja w tym samym czasie to przy 144p ciagle zacina i tnie . wtf ? Przeciez to ja udostepniam , ja mam z kabla net wiec dlaczego wszystko idzie do niego ? Czekam na propozycje zmniejszenia jego łacza , mysle ze napewno jakis sposob jest gdyz cala to łacze jest dosc nietypowo rozwiazane . A sam nie bardzo sie na tym znam .

• #4 03 Maj 2015 14:54
    krzysiozak
    Poziom 33  

Może za miast podziału internetu pomyśleć o z zwiększaniu przepustowości od dostawcy. w Polsce czasami za dodatkowe 5 zł miesięcznie można zwiększyć dostęp z 1 MB do 5 MB.

• #5 03 Maj 2015 20:10
    stil1322
    Poziom 4  

Myslalem o tym ale.. nikt na moje widzi mi sie nie bedzie zmienial internetu ( Nie jest on moj ). Ja tylko doplacam kilka euro za to ze korzystam . Dwa to mala wioska wiec z tego co wiem to chyba max co moze miec . Naprawde interesuje mnie tylko rozwiazanie techniczne , mysle napewno znajdzie sie tutaj jakis spec tych spraw ktory mi wytłumaczy jak to zrobic :)

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

A moze zna ktos jakis program typu hotspot który jest z kontrola ruchu sieciowego ?

Dodano po 3 [godziny]:

Dodam ze zainstalowalem net limiter . Moge zablokowac ograniczyc program, swoj pc itp itp ale łacze u niego dalej sie nie zmienia . W Networks pokazuje mi sie siec z ktora jestem polaczony i polaczenie sieci bezprzewodowej 4 . Wie ktos moze jak w tym programie ograniczyc cala siec bezprzewodowa 4 tak jak u mnie jest ?

• #6 04 Maj 2015 01:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

stil1322 napisał:
    Lacze sie z sąsiadem ktory mi go udostepnił po doplacie co miesiac itp itp a wiec nic nikomu nie kradne

Taaa.
    stil1322 napisał:
    internet to 1 mb . Jak ograniczyc mu to do minimum ?

1 Mb - to jest ledwo 130 kilobajtów - Wy sami się już ograniczacie - nic więcej Wam nie potrzeba - tu nawet nie ma co dzielić...

Coś wymyślić można - tylko kto za to zapłaci... - najpierw taką kwestię musisz uzgodnić i ściągnąć od wszystkich kasę na to - a nie, każdy Ci powie "potem ci oddam" - i się zmyje na inną stancję, albo gdzie indziej.
    Od każdego po 10/20 euro, czy tam funtów "ściągnąć"- by partycypować w kosztach i płaceniu za tego neta - nie ucz nikogo, że coś jest za darmo!.
    Nie chce się ktoś dołożyć - to "spaduwa".

• #7 04 Maj 2015 08:34
    stil1322
    Poziom 4  

Słuchaj , sąsiad to starszy czlowiek ktory ma internet bo ma a zaglada do niego zobaczyc jakis spisy czy wyniki gołebi . Wiec ten internet mam praktycznie tylko dla siebie bo on z niego korzysta sporadycznie . Ja osobiscie korzystam z niego ponad rok i sie jakos z nim bez problemu dogaduje . Nie rozumiem o co ci chodzi z ta oplata gdyz ja nie bede od nikogo nic zbieral gdyz net NIE JEST MOJ ! Mysle ze jezeli ktos chodzil do szkoły i umie czytac ze zrozumieniem to powinien zrozumiec to co pisze . RAZ : Zmiana netu nie wchodzi w gre gdyz sąsiad nie bedzie na moje zadanie zmienial neta bo ja tak chce . Poniewaz to mu wystarcza i zawsze moze powiedziec ze ja tutaj wiecznie mieszkal nie bede wiec pozniej on sam zostanie z większym rachunkiem . DWA : Zebranie od kolegi euro za to ze korzysta jest pomylka gdyz to bedzie wtedy juz opcja nie ograniczania sie przez niego . "No przeciez płace " . TRZY: Szukam rozwiazania technicznego a nie pouczen jak sie obchodzic z ludzmi jak juz wyzej napisałem . A i nie napisalem ze chce neta rózno dzielic :) 1.30 - 30 na jego minimum zostaje mi 1.00 co mi wystarczy . Prosze o konkretne wypowiedzi TECHNICZNE

• #8 04 Maj 2015 12:13
    sosarek
    Poziom 43  

Zainwestuj w porządny router z anteną zewnętrzną i możliwością sterowania ruchem w sieci - problem będziesz miał rozwiązany. I zamiast filozofować zastanów się nad zmianą operatora na jakiś internet mobilny, chociażby na kartę - na pewno istnieją tam takie usługi.

• #9 04 Maj 2015 14:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@stil1322
    Dziękuje Koledze za nauczenie mnie życia - chcesz być frajerem, Twoja sprawa.
    Rozumiem, że gdybyśmy mieszkali razem - to prąd i woda mogło by się "lać" 24/7 na Twój koszt - no bo przecież kasy ode mnie nie weźmiesz...

Programowo (ani za kasę, ani za darmo) nic nie zrobisz, trzeba kupić sprzęt, masz kasę na to? - wyjaśniłem Ci jak to wygląda, ale Kolega obrażony, że go ktoś poucza - skoro wiesz lepiej, to po co pytasz.

To co napisał Kolega @sosarek to jedyne rozwiązanie.

• #10 04 Maj 2015 19:14
    stil1322
    Poziom 4  

Skoro nie interesuje mnie zdzieranie od kumpla kasy ktory dopiero przyjechal to najwidoczniej kase mam . A co do mieszkania to juz inna sprawa. U mnie wode i prad mozesz 26/24 ciagnac gdyz place jedna stala oplate co miesiac i mnie nic nie interesuje :). Internet mobilny odpada gdyz brak zasiegu 3g . Juz probowalem :). A wiec jaki router mi polecacie ? Mieszkam w Niemczech w malej miejscowosci . Teren podobny do naszego Zakopanego . Dom na na domie + bardzo wysokie . Ciagne od sasiada ktorego antena zbytnio nie widzi gdyz jest zasłoniony innym domem . Ale ustawiona jest dobrze i chodzi jak trzeba . Chociaz dalej uwazam ze moge ograniczyc to jakims programem typu netlimiter gdyz gdy właczam hotspota to pokazuje mi sie druga siec i program connectify przez ktory przepływa przeciez to łacze . Ale gdy go ograniczam nic sie nie dzieje . A wiec ok . Prosze o propozycje routera z dobra antena zewnetrzna i nadal o rozwiazanie techniczne ktore napewno w jakis sposob jest .

• #12 04 Maj 2015 20:30
    stil1322
    Poziom 4  

zakupilem modem i karte 02 jezeli sie nie myle , podpinam i jest tylko 2g wykrywalne to jeden sposob a drugi sposob to moja polska karta PLAY roaming dla wszystkich i w tel nie moge polaczyc z zadna siecia 3g w domu . Na zewnatrz cos tam lapie ale to minimalnie na kreske . Ogolnie to jest tez problem z ograniczeniem danych no ale... . Zalezy mi na tym podziale nadal jezeli ktos potrafi mi to ogarnać :)

• #13 05 Maj 2015 19:32
    stil1322
    Poziom 4  

Puk puk to znowu ja :) . A znacie moze jakis program typu netlimiter ktory moge u niego na PC zainstalowac tak aby on go nie zauwazyl ? Probowalem wlasnie tego Netlimiter ale wlacza sie on w autostarcie w sposob taki ze sie cały otwiera . Jest opcja zeby on dzialal ale nie pokazywal sie przy starcie systemu ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME