Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Palio weekend 1.2 strzela przy odpalaniu i nie odpali.

03 May 2015 13:27 852 4
  • Level 7  
    Dzień dobry.
    Mam problem z moim autem (fiat palio weekend 1.2):
    mój samochód posiada instalację gazową, jak próbuję odpalić na gazie co rozrusznik uruchamia silnik, to zaraz strzela w filtr powietrza. Na benzynie w ogóle nie chce chodzić.
    Na gazie i tak słabo palił a teraz nic.
    Filtr powietrza kupiłam nowy. Czy to może być przez dostające się powietrze do filtra nie tędy co powinno? Ile naprawa mogłaby kosztować? Proszę o szybką odpowiedz.

Moderated By tzok:

Post został poprawiony - po raz pierwszy i ostatni!
    Proszę zapoznać się z regulaminem forum i działu serwisowego przed napisaniem kolejnego.

• Helpful post
    Level 11  
    Witam
    Tego typu objawy świadczą o przestawieniu zapłonu.
    Powody mogą być różne.
    Najlepiej z skorzystać z pomocy mechanika w serwisie.
    Pozdrawiam
  • Level 7  
    Może to być przez źle ustawiony pasek rozrządu? Jakiś czas temu wymieniał mój narzeczony
  • Level 11  
    Tak.Źle ustawiony pasek powoduje takie objawy,gdyż w tedy zapłon mieszanki następuję nie w tym momencie co trzeba.
    Jestem wychowany jeszcze na łańcuszkach rozrządu,ale myślę,że przy paskach rozrządu,przy dużym luzie,może wystąpić w pewnych przypadkach jego przesunięcie.
    Być może dlatego przy paskach rozrządu są stosowane napinacze.
    Więcej wiedzy na ten temat nie posiadam.
    Proszę poszukać w necie na temat problemów z pakami rozrządu,powinna Pani coś znaleźć.
    Pozdrawiam
    JM
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Agnieszka_25 wrote:
    Czy to może być przez dostające się powietrze do filtra nie tędy co powinno?
    Nie.

Agnieszka_25 wrote:
    Morze to być przez źle ustawiony pasek rozrządu? Jakiś czas temu wymieniałam.
    Sama? Tak, to może być przyczyna.

Agnieszka_25 wrote:
    Ile naprawa mogłaby kosztować?
    To zależy od indywidualnej oceny mechanika. Opisane objawy nie pozwalają na konkretną diagnozę. Od 200zł wzwyż, silnik jest bezkolizyjny (jeśli to 8V) więc gdzieś tak do 1000zł.