Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kubota B1400 - Brak ładowania

03 Maj 2015 13:46 672 2
  • Poziom 18  
    Witam, czy ma ktos schemat elektryki tego ciągniczka? Z alternatora wychodzą trzy przewody. Biały, brązowo-bialy oraz żółto-czarny. Dwa z nich idą do przełącznika od świateł. Kontrolka ładowania jest zasilana z elementu, do którego wchodzi 4przewody: GND, zasilanie B+ i przewod z alternatora. Jakie wartości napięcia powinny się pojawić w punktach charakterystycznych? Pozdrawiam, Adam
  • Poziom 36  
    Na altu powinieneś mieć oznaczenia, wrzuć zdjęcie od tyłu alternatora oraz tego
    "elementu". Do alternatora zapewne idzie przewód od wzbudzenia, plusowy do ładowania i albo przewód od szczotkotrzymacza do regulatora albo masa.
  • Poziom 18  
    Zdjęcie wrzucę, ale nie jestem już pewien czy to nie prądnica. To coś jest wbudowane w wentylator chłodnicy, a przewody zastanawiają mnie dlaczego są doprowadzone do przełącznika świateł i tylko po przełączeniu na 1 lub 2 gaśnie kontrolka ładowania i pojawia się słabe ładowanie ok 13V i to muszą być wyjęte żarówki bo inaczej ładowania nie ma...Może szczotki tam by były do wymiany? Ale ktoś musi mi powiedzieć najpierw czy to prądnica...
    Pozdrawiam