Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

plc - Sterownik Plc Siemens LOGO kilka pytan o podpiecie

03 May 2015 17:09 1749 2
  • Level 6  
    Witam uczeszczalem jakis czas temu na kurs programowania sterownikow plc a dokladnie siemens simatic . Ale tam mielismy juz zmontowane uklady do programowania . Teraz mam w domu kabel do programowania sterownik logo I oprogramowanie. I chcialem sobie cos przypomniec z tego kursu. No poczatek prosty uklad dioda led zalączana przez czujnik ruchu. Moj problem polega na tym ze nie wiem jak podpiac czujnik do wejsc I a jak diode do wyjscia Q. Szukalem informacji w googlach lecz nic nie znalazlem. Jesli ktos wie to prosze o przekazanie tej wiedzy na jakiej zasadzie sie to podpina a ja juz z trudniejszymi sobie poradze
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • SterControlSterControl
  • Level 23  
    Czy czujnik ruchu ma na wyjsciu przekaźnik? Ta informacja ułatwi podpiecie.
    Sama dioda na wyjsciu sterownika byc nie moze. Musi byc w szeregu z rezystorem
  • Level 33  
    Witam,

Do podłączenia jednego LEDa, nie trzeba podłączać kabla do programowania z PC, prosty program wpiszesz z wyświetlacza, podaj jakie to Logo! i jaki czujnik. Jeżeli podłączysz diodę z jakimś R, to możesz zasilić ją z zewnętrznego źródła napięcia DC i wtedy będzie ona włączana przez załączony w szereg przekaźnik Logo! (lub też tranzystor) jeśli sterownik posiada Q tranzystorowe.