Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik motogodzin kosiarki samojezdnej

03 Maj 2015 18:10 1419 3
  • Poziom 2  
    Witam. Jeśli jest to zły dział proszę o przeniesienie.
    Przedstawie swój problem. Dostałem zlecenie podkręcenia licznika czasu pracy kosiarki john deere x155R. Z licznika wychodzą 3 kabelki, na dwóch z nich jest stałe napięcie, natomiast na trzecim pojawia się ono dopiero po odpaleniu silnika i w tedy licznik rusza. Napięcie na tym kablu przy wolnych obrotach wynosi 5v i w miarę zwiększania prędkości obrotowej rośnie. Idąc po tym kabelku stwierdziłem, że wchodzi on do stacyjki z niej podąża do włącznika noży, po drodze jest też wpięty w czujnik pedału hamulca, a swój koniec znajduje na cewkach. Mniemam, że z czytuje on wartość napięcia jakie wychodzi z cewki. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Jeżeli przekręcę kluczyk w stacyjce, zaciągnę hamulec postojowy a do tego kabelka podepnę np. "+" akumulatorka kosiarki to licznik powinien ruszyć i naliczać godziny tak jakby kosiarka pracowała na wysokich obrotach. Mam racje czy się mylę? Jeśli mam rację to czy przed podaniem napięcia na ten kabelek muszę odpiąć go od cewki? Nie chciałbym czegoś uszkodzić. Za podpowiedzi i odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Witam. Ja zrobilem kiedys koledze w koparce ze podpiąłem licznik pod radio i gdy wlaczone jest to licznik chodzi na maxa
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Czyli moje domysły są jak najbardziej trafione. Tak? mam jeszcze pytanie co do cewki lepiej ją "wypiąć" przed takim zabiegiem? nic jej się nie stanie jak na jej uzwojenie "wejdzie" 12v zamiast "wyjść"?
  • Poziom 2  
    temat nie rozwiązany. podanie napięcia na ten kabel nie "wzbudziło" licznika. zamykam z powodu braku zainteresowania.