Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup amplitunera i głośników do niego.

stylishh 03 Maj 2015 20:58 456 4
  • #1 03 Maj 2015 20:58
    stylishh
    Poziom 7  

Witam planuje zakup wzmacniacza/amplitunera na oku mam obecnie ten model:

YAMAHA RX-V363 za 499 zł
    http://allegro.pl/yamaha-rx-v363-z-hdmi-stan-idealny-wroclaw-i5297841523.html

zaś głośniki
    UNIVERSUM QSL 305 za 99 zł
    http://allegro.pl/universum-qsl-305-silber-idealne-wroclaw-i5313403865.html

Dlaczego akurat taki sprzęt, mianowicie mieszkam obecnie w kawalerce, z zamiarem przeprowadzki do czegoś większego do około roku (blok 60 - 80m2). Dlatego też wybrałem takie małe głośniki a wzmacniacz lepszej (moim zdaniem) jakości, by w przyszłości podpiąć większe i lepsze kolumny.

Do wzmacniacza podpięty będzie TV oraz laptop, często słucham muzyki i stąd chęć zakupu właśnie takowego sprzętu. Owy wzmacniacz wybrałem z racji wyjścia HDMI, nie wiem na ile ma to sens! ale jeśli w jakiś stopniu to mija się z celem to jaki w miarę tani wzmacniacz/aplituner polecacie.

Muzyki słucham różnej zatem nie będę tutaj pisał pod jaki styl mają być głośniki, chodzi mi też o lepszy dźwięk z filmów odtwarzanych najczęściej w formacjie MKV. Teraz mam tylko zwykłe głośniki w TV Samsung 46F6770.

Wszelkie porady mile widziane.

0 4
  • #3 03 Maj 2015 21:46
    stylishh
    Poziom 7  

Przeczytałem i nic nie wniosło to do mojego tematu. Nie szukam 5.1 mieszkam w kawalerce, w przyszłości przeprowadzając się i tak nie będę inwestował w tego rodzaju sprzęt wystarczy mi stereofonia w filmach.

Bardziej jednak poszukuję informacji co do dobrania głośników i samego wzmacniacza/amplitunera.

0
  • #4 03 Maj 2015 21:59
    Pablo1964
    Moderator

stylishh napisał:
    Nie szukam 5.1

Więc dlaczego chcesz kupić wielokanałowy amplituner? On gra fatalnie w trybie stereo.

0
  • #5 03 Maj 2015 23:13
    stylishh
    Poziom 7  

Faktyczne bije się w pierś nie jest to rozsądne

0