Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei G526 - Tel. nie chce się włączyć

04 Maj 2015 07:07 2004 6
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich.
  Jestem, a raczej byłem szczęśliwym posiadaczem Huaweia G526 do wczoraj. Wieczorem spadł mi ze stolika (wys. kolan) wyłączył się i koniec ani nie chce się włączyć ani pod ładowarką i pc ładować. Miga czerwona dioda a jak zaskoczy i pokarze się bateria (ładowanie) pokazuje 0% (chociaż tel był naładowany) i po dwóch sek restartuje się i cała ta procedura idzie od nowa.
  Dodam że ten tel. w swojej historii przeleciał dużo więcej niż 70 cm lotu swobodnego ze stolika na miękki dywan i nic mu się nigdy nie działo.
  Co może powodem tej awarii?
 • Poziom 9  
  Zajrzałem!!! i już poniekąt tego żałuję :| . Mój błąd nie obejrzałem żadnego tutorialu jak go otworzyć. Na szczęście straty są nie duże tylko moje nerwy w strzępach ;). I tak taśmy ok, płytki ok, zero jakichkolwiek widocznych uszkodzeń, to co się dało pomierzyć, pomierzone zostało i wygląda na to że urządzenie musi działać i zadziałało (próbnie). Powodem zajść jest bateria. Sama w sobie jako bateria jest ok tylko ta płytka co dzieli bat na cztery piny coś się spier****** ;)

  i tu nasuwa mi się drugie pytanie po co on jest? po co i dlaczego są cztery piny i dlaczego jak podłączam na dwa bieguny tel dział ale ładuje tylko do 30% bat?
 • Poziom 9  
  Z tym że w mojej baterii są cztery piny oznaczone kolejno P+ TH ID P-. . Na pinie P- jest napięcie 3,9 V na ID 3,6 V a na TH 3,9 V i tu kolejne pytanie nie daje mi żyć Co oznaczają TH i ID?

  A ponieważ nigdzie w Łodzi nie mogę dostać jakiegoś zamiennika a i z kupnem orginału są problemy (i pomijam fakt że cena mnie zastrzeliła ;( ).

  W tym momencie rodzi się kolejne pytanie

  Jak przerobić baterie z innego tel.?

  i na koniec dodam że muszę to zrobić bo to już sprawa honorowa i po prostu nie może przerosnąć mnie taka pierdoła ;)
 • Poziom 9  
  Prawie zrobiłem. uszkodzeniu ulegl jakis ukalad podtrzymujacy i to cos co jest w baterii i rozdziela prad. Po podłączeniu najstarsza metoda na swiecie czyli na krótko tel działał. Dobrałem jakąś bate. od lg rzesunołem trochę piny i było gitara ładowanie i wszystko było ok ale nie domykała mi się trochę obudowa i postanowiłem to poprawić i jak zwykle zjeb.... wszystko!!! przez przypadek zrobiłem małe zwarcie i ..... go trafił.
  Dzieki za pomoc.