Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1.7 D Kombi - Zbyt duży pobór prądu na postoju

04 Maj 2015 09:36 957 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam mały (mam nadzieję) problem z moją astrą. Gdy go dostałem nie mierzyłem poboru prądu instalacji na postoju, mimo, że w sumie były ku temu przesłanki bo często ładowałem aku. Ostatnio padł mi alternator no i zmierzyłem z ciekawości wreszcie ten parametr. Wyszło 1,18 A, czyli jakiś totalny kosmos. Zacząłem sprawdzać wszystko po kolei.

Po odłączeniu radia prąd spadł do 0,30 A, no ale to i tak dużo, więc leciałem dalej. Odpinałem od klemy plusowej kolejne przewody i po odpięciu cienkiego czarnego kabelka (widać, że był dorabiany) miernik pokazał powiedzmy 0 (zakres 10 A), ale wtedy alarm i blokada drzwi nie dawały oznak życia, więc podłączyłem z powrotem.

Wczoraj założyłem inne radio, które kiedyś kupiłem na allegro po okazyjnej cenie :P , pobór taki sam 0,30 A, więc radio ok. Zacząłem sprawdzać bezpieczniki i po wyjęciu nr 24 (radio, podświetlenie wnętrza, światła awaryjne) miernik pokazał 0.

Włożyłem bezpiecznik nr 24, odpiąłem kostkę od radia i lampki podświetlenia. Na mierniku oczywiście 0,3 A. Zamykając drzwi z wypiętym bezpiecznikiem zauważyłem, że alarm dziwnie pika i nie chcą się zamknąć drzwi. Na próbę wypiąłem więc cały moduł alarmu, ale nic to nie dało bo na mierniku nadal 0,3 A. W tym momencie skończyły mi się pomysły.

Może ktoś z was miał do czynienia z podobnym przypadkiem i wie co może zjadać prąd w moim autku? :/ Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Co jeszcze zasila ten czarny sprawdź. Wzmacnacz anteny dokładany może być np. lub moduł domykania szyb. Trza ryć. Ma być max. 0,05A
  • Poziom 10  
    Hmmm no to jest dobre pytanie. Ten kabelek wchodzi w gruby peszel i znika. Nic to, będę musiał spróbować jakoś delikatniej to ustalić, a jeśli się nie uda to rozbiórka deski rozdzielczej :/ Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 43  
    Sasori napisał:
    widać, że był dorabiany

Jak dorabiany to łatwo go znaleźć .