Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor gaśnie przez sekunde i prąd w usb

04 Maj 2015 10:00 1092 6
  • Poziom 10  
    MAm problem z kompem, obraz mignie gdy dotknę wejścia usb palcem- strzeli lekko prądem. na obudowie nic nie czuje.. co to może być???
    Czy to jest niebezpieczne?? może mi się coś stać w przyszłości z komp?? stery aktualne wszystko działa ok, zmieniłem gniazdko w ścianie pociągnąłem listwę bo myślałem ze uziemienia nie ma w gniazdku, jednak problem po jakimś czasie znowu powrócił, może się coś popsuło??
  • Poziom 18  
    Napewno masz uzienione te gniazdko? Dzieje się tak na każdym porcie USB? Sprawdź jeszcze czy nie ma napięcia na obudowie komputera. Najlepiej podłącz komputer u jakiegoś znajomego, jeżeli bedzie to samo to winny zasilacz.
  • Poziom 10  
    gdy dotykam obudowy takich rzeczy raczej się nie dzieje, nie kopnęło mnie tak mocno jak w przypadku gdy lekko dotykam portu usb metalowej części. wtedy tez zgaśnie monitor ale tylko na sekundę, czasami także sam z siebie wyłączy się. nie gram w żadne gry i nie jest on obciążony w jakiś sposób. Gdy kombinowałem z listwami podłączyłem inna listwę do niby tego wcześniejszego gniazdka. korki wywaliło. miałem podłączony monitor do tej listwy głośniki komputerowe o mocy 540w i komputer- do tej samej listwy , wszystkie miały uziemienie w kablu. przestraszyłem się, myślałem ze coś się spaliło. okazało się ze wszystko działa prócz jednego z wejść DVI od karty graficznej. Na szczęście mam drugie takie wejście ,obecnie podłączone i działa, tyko ze są takie problemy które zamieściłem. Zasilacz, albo może karta graficzna?? Czy mogę w jakiś sposób sam to sprawdzić??

Dodano po 4 [minuty]:

a gniazka jak najbardziej sa uziemione w calym mieszkaniu, mieszkam w wiezowcu tak dla jasnosci. Wczesniej takie problemy nie wystepowaly... dzieje sei to na 2 portach USB, ktore mam z przodu, nie dotykalem z tylu. Cala ta rzecz z przepieciem nie zachodzi caly czas, zdarza sie ze gdy dotkne po pol godzinie nic sie nie dzieje, a gdy komp juz troche chodzi zdarza sie to czesciej tak mysle. Po wlaczeniu go przez jakis czas jest spokoj, ale i tak ekran zdarzy sie mignac- nie czesto. NAtomiast zawsze gdy przy dotknieciu usb pradem mnie lekko porazi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    no a ja dokładnie to mam jeszcze inaczej bo stacjonarny podłączony tak samo pod hdmi do telewizora , długo tak ci już działa laptop?? nic się nie dzieje z nim?? mam tez lapka ( ogólnie to czasem gram na nim) a stacjonarny tylko do filmów i przeglądania stron, boje się ze coś się uszkodzi- spali po jakimś czasie dlatego założyłem ten temat ://
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    chyba rozwiązałem usterkę. Problem polegał na starej listwie. Dziś kupiłem nową listwę zasilającą i problem znikł. Monitor nie gaśnie i przepięć nie ma. Z góry dziękuje za pomoc