Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quadocopter - Czy da sie z 2 heli zrobić quadocopter.

04 Maj 2015 12:44 750 2
 • Poziom 7  
  Witam mam 2 helikopterki U802 takie jak na obrazku nizej:

  Quadocopter - Czy da sie z 2 heli zrobić quadocopter.

  I mam pytania takie:
  1.Czy da się jakoś zrobić z tych 4 silników od śmigieł jakiegoś małego drona.
  2.Jaka wymiary drona muszą być.
  3.Jakie użyć śmigła.
  4.Mam podkłady pod panele i czy one mogą być użyte do budowy(grubość podkladu 4 mm).
  5.Odbiorniki z heli działają na jeden pilot i czy można je jakoś wykorzystać do tego drona i użyć jakiś dwóch akumulatorków?

  I mam tu też takie oddzielne pytanko.Ten heli z prawej co jest z baterią i górnymi śmigłami działa wszystko ale nie chce latać, tak jakby nie miał siły.Wymieniałem mu już kilka baterii z heli które posiadam i tez nie chce latać, i moje pytanie jest takie: dlaczego nie moze sie wznieść, czego to może być wina ?
  Pytam się też o to, ponieważ może uda mi się naprawić ten heli i zostawić go i drona już nie budować.
  Dziękuje i Pozdrawiam :)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Moderator Robotyka
  1 -Teoretycznie tak, tylko że reszta będzie 20 razy droższa niż wszystkie te silniczki razem wzięte.
  2 - A znasz parametry silniczków?
  3 - J/w. Można na oko, ale wynik będzie marny. W praktyce trzeba by zbudować hamownię, poznać parametry silników i sprawdzić z jakimi śmigłami mają najlepszy ciąg przy zachowaniu parametrów.
  4 - Nie. Jeśli już to sklejka.
  5 - Nie. Kompletnie się do tego nie nadają. Potrzebujesz specjalny sterownik, który kosztuje w taniej wersji koło 300-400 zł.

  Co do śmigłowca to jest dwóch winowajców podejrzanych:
  1 - Silniki kończą żywot.
  2 - Masz poślizg na wale, trzeba sprawdzić stan zębatek i ich mocowania do wału.

  Trzeci podejrzany to akumulator - Utracił pojemność i nie ma dostatecznej wydajności by zasilić silniki. Ale skoro wymieniałeś ich kilka, to raczej odpada.
  Choć jeżeli wszystkie pakiety masz takie spuchnięte, jak ten na zdjęciu (jest do utylizacji w specjalnym punkcie, nie nadaje się do użytku), to też jest możliwe.
  ładowarka może też być uszkodzona i nie ładować pakietu prawidłowo. I sądząc po jego stanie wizualnym, to też prawdopodobne.
 • Poziom 7  
  Może Pan ma racje co do akumulatorków, ponieważ wszystkie sa używane i mam je około 1 roku i nie wiem ile maja łącznie lat bo kupiłem je używane z heli.Co do zębatek sprawdzę czy jest poślizg.

  Jeśli chodzi o ładowarki to mam dwie.Pierwsza to ładowanie z usb ( kabelek był z helikopterkiem), druga ładowarka to z pilota.

  Napisze też, że mam helikopterek którego sobie naprawiłem i użyłem do tego odbiornika z heli co jest po lewej stronie na obrazku + aku od niego też wziołem i lata normalnie, a w tym nie chciał.W tym z lewej strony helikopterek tez nie miał siły sie wzbić i wyjołem jak juz pisalem ten cały układ sterowania z bateria i włożyłem do innego i latał.(ten co lata to troszke mniejszy i inny model) .Helikopterek z lewej strony miał ten sam problem co z heli z prawej.

  Jeśli praktycznie pozostałe części będą kosztować z 20 razy więcej niż te silniczki to chciałbym chociaż poznać tylko wymiary quadocoptera i wielkości śmigiełek.
  Śiliniczki to takie standardowe moim zdaniem, do małych heli.( nie ma nic napisane na nich).