Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony rejestr systemu Windows 7 oraz pliki.

HaBElu 04 Maj 2015 16:04 939 2
  • #1 04 Maj 2015 16:04
    HaBElu
    Poziom 5  

Ostatnio wgrał się do mojego komputera wirus lub wirusy. W procesach zauważyłem np. "SmartWeb" inne tego typu procesy. Od czasu do czasu wyskakiwały również instalki do różnych programów (od wirusa), ale jakoś się uporałem.
    Czytałem w internecie o tych wirusach i jedną z opcji, którą zobaczyłem, było usunięcie odpowiednich kluczy z rejestrów. Oczywiście bez żadnego przygotowania przystąpiłem do usunięcia tego natrętnego wirusa - odinstalowanie jego w Dodaj/Usuń programy nie działało. W rejestrze były te dziwne klucze, o których czytałem, więc usunąłem je, ale jednak coś pokręciłem i teraz gdy np. chcę odpalić Menadżer Zadań z paska pulpitu wyskakuje wiadomość:

Cytat:
    "C:\Windows\system32\taskmgr.exe Taki interfejs nie jest obsługiwany."

Zdziwiłem się i chciałem wejść do "Mój komputer", aby zobaczyć co się stało, ale kiedy spamuję w tą ikonkę, to nic się nie dzieje.
    Po zresetowaniu komputera wszystkie pliki nie mają ikonek tylko ikonę wyglądającą jak kartka papieru z zagiętym rogiem.
    Nie mogę nic zrobić, bo do przeglądnięcia dysku muszę użyć "Uruchamianie", ale nawet jeżeli tam wpiszę np. "cmd" to i tak wiersz polecenia nie włączy się, tylko wyświetli się ten sam napis
    Cytat:
    "C:\Windows\system32\cmd.exe Taki interfejs nie jest obsługiwany"

Mógłby mi ktoś pomóc?
    Może jak wpisać taki klucz do rejestru lub jak przywrócić system?
    Wiem, że wczoraj została zrobiona kopia zapasowa systemu, ale nie wiem jak ją uruchomić. Pomocy. ;(

Zapomniałem dodać, że każdego pliku nie da się włączyć, a reszta ma końcówkę "NazwaPliku.Ink"
    Ink nie wiem co to za końcówka, ale wszystkie pliki ją mają.

0 2
  • #2 27 Maj 2015 14:05
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uzyj przywracania systemu z plyty.

0
  • #3 17 Gru 2015 16:01
    HaBElu
    Poziom 5  

Tryb Awaryjny Windows i trzeba wpisać "rstrui.exe".
    Uszkodzony rejestr systemu Windows 7 oraz pliki.

0