Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KM bizhub C451 - papier zacina ciągle w fuserze

04 Maj 2015 17:19 1158 8
  • Poziom 11  
    Jak w temacie papier wychodzi do połowy z pieca i następuje zacięcie, zmieniałem piec, zmieniałem element na drzwiach przez który przechodzi paier po wyjściu z pieca, co jeszcze może być przyczyną, zaznaczam, że nie zdarza się żeby kartka poszła dalej.

Dodano po 30 [minuty]:

precyzując położenie zaciętego papieru: koniec kartki zostaje jeszcze na wałku transferowym, środek w fuserze, a początek w elemencie wyprowadzającym kartkę z drzwi
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Ogólnie masz coś takiego jak kody błędów. Jesteś pewny że element z drzwi, który podmieniałeś był sprawny?
  • Poziom 11  
    nie wyświetla żadnych kodów błędu.
    zgłasza typowe zacięcie, elementy były sprawne bo wyciągnięte z działającej drukarki.

Dodano po 3 [minuty]:

i ważne że nie zwija papieru w harmonijkę czyli nic jej nie blokuje, efekt jest podobny do tego jak w sterowniku zada się wydruk poziomy, a drukarka pobiera papier w pionie i dopiero po przejściu przez wałek transferowy orientuje się w złym formacie i zacina papier.
  • Poziom 23  
    Kolego, zmierz dokładnie papier co do mm i wpisz jako custom/uzytkownika i podaj z podajnika bocznego.
    daj znać co wyszło.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Z każdej kasety i każdego formatu jest tak samo ?

C.
  • Poziom 25  
    Czy zacięcie powtarza się zarówno przy pojedyńczej kopii jak i serii?
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc, sprawdziłem z wszystkich podajników, sprawdziłem boczny z wpisaniem wymiaru, wsadziłem papier w poziomie i w pionie i ciągle zacięcie w tym samym miejscu, dziwne że nie wywala kodu błędu, widzi jako normalne zacięcie lub niedopasowanie formatu

Dodano po 1 [minuty]:

przy serii i pojedynczej kopi zacina się na pierwszej kartce

Dodano po 5 [minuty]:

Czy problemy z laserem mogą powodować takie zacięcie, drukarka ta ma zdiagnozowany problem z laserem, w kolorze drukuje całą kartkę na żółto, chciałem ją wykorzystać do druku cz-b
  • Poziom 25  
    Gdyby był problem z laserem To na 100% wywaliłoby błąd, moim zdaniem problem jest z czujnikiem wyjścia papieru lub z czujnikiem w sekcji rejestracji

Dodano po 6 [minuty]:

Zwróć też uwagę na łożyska wałka dociskowego w fuserze, miałem przypadek, że jedno się rozpadło i wyleciało z fusera a mimo to kopiarka przepuszczała kartki tylko z lekkim metalicznym piskiem

Dodano po 3 [minuty]:

Co do druku na żółto skupilbym się raczej na zespole bebna niż laserze, proponuję podmianę jeśli jest taka sposobność' '
  • Poziom 15  
    W trybie serwisowym jest możliwość podglądu w którym elemencie/miejscu następuje zacięcie papieru. Wchodzisz w counter i tam jest zakładka z licznikiem zacięć, skasuj i puść kartkę, wejdź ponownie i dowiesz się gdzie zacina.