Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik DVD M2 5.6 Bmw - Nie kręci płytą i nie czyta płyt

04 Maj 2015 19:54 2139 6
  • Poziom 13  
    Witam

Ostatnio mój czytnik od nawigacji business nie czytał płyt, wyskakiwał komunikat "medium can not be read". Postanowiłem zmienić laser i po wymianie i złożeniu wszystkiego włożyłem płytę, czytnik pobrał płytę i nic się nie działo. Rozebrałem go aby popatrzeć jak w środku działa :| Po włożeniu płyty z mapą czytnik obraca płytą ale nie ma pełnego obrotu (nie rozpędza jej), po czym się zatrzymuje i tyle. Pomyślałem, że może to wina napędu, więc spróbowałem rozpędzić płytę ale nadal bez zmian.Dziwne jest to że laser wcale się nie przemieszcza na prowadnicy i nie próbuje łapać ostrości.
    Tak wygląda w środku:
    Czytnik DVD M2 5.6 Bmw - Nie kręci płytą i nie czyta płyt

Panowie może ktoś miał styczność z tym ustrojstwem i coś mi podpowie.Co to może być, nadal laser jest uwalony czy płyta od napędu??

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje:)

• Poziom 43  
    Na leserze nie było przypadkiem zwory którą trzeba usunąć przed uruchomieniem?
  • Poziom 13  
    Jak dotarł do mnie laser (paczka z Chin) to zworki były usunięte ponieważ miał być testowany przed wysyłką. Laser zakładałem w rękawiczkach ESD. Nie wiem dlaczego płyta startuje a po chwili stop, laser nawet nie drgnie na prowadnicy i soczewka też się nie przemieszcza i nie "świeci" nie ogniskuje.

• Poziom 43  
    Skoro nie "świeci" to nie dostaje napięcia. Sprawdź czy zwory na pewno nie ma.
  • Poziom 13  
    Sprawdzałem chyba z 4 razy jedna rzecz teraz mi przyszła do głowy nie sprawdzałem ciągłości taśmy. Tylko muszę czekać do piątku bo nie ma mnie w domu. Ale to wygląda tak jak by czytnik nie rozpoznawał płyty. Sam już nie wiem, ale na starym laserze też tak było tylko że czasem odtwarzał płyty.

• Poziom 43  
    Więc sprawdź taśmę, zasilanie lasera i wtedy będzie można myśleć dalej.
  • Poziom 13  
    Ok dzięki wielkie za wskazówki, odezwę się końcem tygodnia.

Mały update:

Witam ponownie,

Sprawdziłem wszystkie ścieżki od lasera i od napędu, wszytko jest połączone jak należy. Efekt nadal nie działa mi czytnik. Postanowiłem założyć stary laser i sprawdzić czy będzie kręcił się płyta okazuje się że płyta wykonuje identyczny ruch i się zatrzymuje. Nie mam pomysłu co może być jeszcze bym stawiał na płytę co steruje napędem tą co jest winny laser i napę od płyty.
    Muszę zdobyć schemat tego ustrojstwa, jeżeli ktoś posiada z kolegów będę bardzo wdzięczny za udostępnienie albo pomoc w rozwiązaniu problemu. Jak rozumuję nie dochodzi zasilanie do lasera. Mam jeszcze pomysł kupna w chinach całej płyty za ok 30-40$, tylko czy jest sens??

Pozdrawiam Norcio12