Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica a zakłócenia internetu

hostii 04 Maj 2015 21:23 1035 18
  • #1 04 Maj 2015 21:23
    hostii
    Poziom 22  

Panowie,
    mam taki inwerter GreenTech 4kW 48V wszystko dobrze chodzi pralka zmywarka itp, ale jest zawsze ale....Po załączeniu inwertera przestaje działać internet- strony się nie otwierają, ale sieć domowa działa, adresy IP pingują i pakietów nie gubi tylko strony z netu. Podejrzewam że problem tkwi w częstotliwości bo mierząc Hz na wyjściu tego inwertera wynik jest w kHz. Robiłem różne eksperymenty odłączaniem róznych urządzeń, nawet rutery nie są zasilanie z tego inwetera a i tak net siada. Pomaga dopiero odpięcie pod PV i zostawienie tylko pod bateriami, czyli zamieszanie musi robić strona DC tylko jak i czy to woglę jest możliwe, kompletnie nie wiem o co chodzi i jak temu zaradzić. Silniki działają nie buczą czyli sinus jest...Czy macie może jakiś pomysły jak temu zaradzić ...

0 18
  • #2 04 Maj 2015 21:29
    D214d3k
    Poziom 39  

U mnie "sieje" telewizor CRT. Pomogła zmiana kanału WiFi.

0
  • #3 04 Maj 2015 21:31
    hostii
    Poziom 22  

WiFi działa, próbowałem nawet po kablu do rutera i też D...

0
  • #4 04 Maj 2015 21:42
    azibik
    Poziom 32  

Załóż na przewodach zasilających pierścienie ferrytowe.

0
  • #5 04 Maj 2015 21:54
    freebsd
    Poziom 34  

hostii napisał:
    strony się nie otwierają, ale sieć domowa działa

hostii napisał:
    Pomaga dopiero odpięcie pod PV

Jak masz dostarczany internet? Radowo?
    Wygląda na to, że inwerter używa instalacji PV jak anteny.

azibik napisał:
    Załóż na przewodach zasilających pierścienie ferrytowe.

Załóż też tak na przewodach łączących inwerter z PV.
    Jeżeli internet masz dostarczany bezprzewodowo, to spróbuj zmienić ustawienie anteny. Może inaczej poprowadź przewody PV, lub antenowy od routera - jak gdzieś są blisko siebie to je rozdziel.

0
  • #6 04 Maj 2015 22:06
    hostii
    Poziom 22  

Internet Netia czyli ADSL i najlepsze że ruter od neti jest u sąsiada. Kable od PV DC i sieci idą w piwnicy razem w jednym korytku no ale żeby DC robiło zakłucenia ...? i jakby nie było prąd idzie w jedną stronę od PV--->regulator-->inwerter i miałby się cofać ?!@#? od inwertera i to jeszcze zakłucać ....

0
  • #7 04 Maj 2015 22:23
    freebsd
    Poziom 34  

hostii napisał:
    Internet Netia czyli ADSL i najlepsze że ruter od neti jest u sąsiada. Kable od PV DC i sieci idą w piwnicy razem w jednym korytku no ale żeby DC robiło zakłucenia

Linia ADSL też może być podatna na zakłócenia - może przebiegać na słupie, ścianie budynku, lub płytko pod ziemią (np. w granicy działki). Jednak ciekawsze jest to, że napisałeś: kable od sieci i PV przebiegają razem. Jaki to jest kabel ethernet? To było by ciekawe, ponieważ do tej pory nie spotkałem się z tak skutecznym zakłóceniem transmisji Ethernet po kablu.

Ponieważ zdiagnozowałeś, że internet u ciebie działa jak odłączysz PV to tu szukaj przyczyny. Inwerter może "siać" zakłóceniami niezależnie od tego czy w danym przewodzie jest AC czy DC.
    1) Rozdziel drogi tych przewodów. Potraktuj to jako pierwszy test.
    2) Niezależnie od wszystkiego załóż pierścienie ferrytowe na kable łączące inwerter z PV. Niech nie emitują... :-)
    3) Czy panele PV i/lub inwerter się uziemia? Nie znam sie na tym.
    4) Sprawdź czy kabel od sąsiada nie stracił parametrów, nie zawilgotniał.
    5) Zawsze możesz wymienić tan kabel na ekranowany, lub może na światłowód.

0
  • #8 04 Maj 2015 22:37
    prose
    Poziom 33  

Mam 3 inwertery i mi nc nie zakłóca Wifi ,Wifi działa na innej częstotliwości to nie js wina inwerterów.

-1
  • #9 04 Maj 2015 22:39
    freebsd
    Poziom 34  

prose napisał:
    Mam 3 inwertery
    Te same modele co posiada @hostii?
    Tu też nie zakłóca WiFi.

0
  • #10 04 Maj 2015 22:41
    prose
    Poziom 33  

Jak ktoś odbiera Wifi na odległość większą niż 10 m to będą zakłucenia.

-2
  • #11 04 Maj 2015 23:19
    PV_Albert
    Poziom 20  

freebsd napisał:
    Linia ADSL też może być podatna na zakłócenia

Stan lini ADSL można sprawdzić samemu logując się na ruter.
    Ewentualnie podaj nr na priv to sprawdzę od strony operatora.

0
  • #12 05 Maj 2015 06:30
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Sprawdź napięcie wychodzące z zasilacza rutera z i bez inwertera. Przełącz inwerter na inną fazę.

-1
  • #13 05 Maj 2015 08:51
    Lesio_Q
    Poziom 19  

Strzelaj w ciemno, albo ... użyj oscyloskopu :idea:

-1
  • #14 05 Maj 2015 08:56
    PV_Albert
    Poziom 20  

Lesio_Q napisał:
    Strzelaj w ciemno, albo

metoda "brut force" może być najbardziej skuteczna w tym przypadku...

0
  • #15 05 Maj 2015 17:27
    hostii
    Poziom 22  

prose napisał:
    Mam 3 inwertery i mi nc nie zakłóca Wifi ,Wifi działa na innej częstotliwości to nie js wina inwerterów.

Wifi działa dobrze tylko ADSL się sypie

freebsd napisał:
    2) Niezależnie od wszystkiego załóż pierścienie ferrytowe na kable łączące inwerter z PV. Niech nie emitują...

Czy są takie duże bo do inwertera idą kable fi 50mm2 ? jak takie coś prawidłowo założyć ? czy tak jak wszędzie że trzeba raz zawrócić ?

freebsd napisał:
    Czy panele PV i/lub inwerter się uziemia? Nie znam sie na tym.

Minus jest uziemiony do "gleby" bo panele to cigsy

freebsd napisał:
    4) Sprawdź czy kabel od sąsiada nie stracił parametrów, nie zawilgotniał.
    5) Zawsze możesz wymienić tan kabel na ekranowany, lub może na światłowód.

kabel jest nówka FTP zewnętrzny ubiquiti i to jeszcze pod styropianem bo na jesień dom był ocieplany i wszystkie kable poszły pod ocieplenie

Pierwsze i najłatwiejsze dla mnie to puszczę światełko od rutera neti do mojego switcha, a dobrze się składa bo mam cały potrzebny sprzęt, nawet światłowód chyba ze 40m. Dajcie mi 2,3 dni to potestuję, nie wiem jak sąsiadowi będzie pasowało.

Jan_Werbinski napisał:
    Sprawdź napięcie wychodzące z zasilacza rutera z i bez inwertera. Przełącz inwerter na inną fazę.

Inwerter już relokowałem do innego pomieszczenia w piwnicy pod łazienkę i podłączyłem bezpośrednio grzałkę którą dogrzewam łazienkę tak że linę AC z inwertera odseparowałem, to musi coś być z liną DC bo jak pisałem wcześniej odseparowałem DC i net działał

1
  • #16 05 Maj 2015 17:41
    prose
    Poziom 33  

hostii napisał:

prose napisał:

Wifi działa dobrze tylko ADSL się sypie

Mi kiedyś się terz sypało powodem było niskie napięcie na zasilaczu zwiększyłem o 2 V i wszystko gra to wina modemu.

-1
  • #17 05 Maj 2015 17:43
    hostii
    Poziom 22  

prose napisał:
    Mi kiedyś się terz sypało powodem było niskie napięcie na zasilaczu zwiększyłem o 2 V i wszystko gra to wina modemu

Oby nie bo modem nie mój i nie umnie :(

0
  • #18 05 Maj 2015 18:47
    freebsd
    Poziom 34  

hostii napisał:
    Czy są takie duże bo do inwertera idą kable fi 50mm2 ? jak takie coś prawidłowo założyć ? czy tak jak wszędzie że trzeba raz zawrócić ?

Spróbował bym użyć takich: http://www.tme.eu/pl/details/flf-60b/ferryty-na-przewod/ferrocore/# Można zainstalować kilka na jednym przewodzie.
    Skoro masz jak i czym to zacznij jednak od podmiany medium transmisyjnego.

0
  • Pomocny post
    #19 06 Maj 2015 14:32
    Edek45
    Poziom 28  

hosti, spróbuj połączyć wyjście przetwornicy z zerem(przewód neutralny) instalacji domowej. U mnie na przetwornicy bez tego połączenia wariuje touchpad w laptopie(skacze kursor po ekranie). Po połączeniu obwodu wydzielonego z zerem instalacji domowej działa wszystko dobrze.

0