Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp 150 c błąd 51 potem 52

Dmiano 04 Maj 2015 22:49 1311 3
  • #1 04 Maj 2015 22:49
    Dmiano
    Poziom 2  

Proszę o pomoc z tą drukarką - wiem że podobny temat już był, ale odpowiedzi nadal nie ma. Może opiszę: świetnie sobie drukowałem tym modelem aż do ostatniej wymiany tuszu która lekko mi się przyciągnęła i zaraz po wymianie zaczęły się problemy, a mianowicie komunikat nie można czyścić czy coś tędy i błąd 51 wyczytałem gdzieś w necie ze może chodzić o zapełniony absorber tzw. (pampers) więc przystąpiłem do działania wymieniłem go i wyzerowalem licznik według instrukcji ale na tym jednak nie koniec po tej czynnosci wyskoczył komunikat nie można drukować błąd 52 a to ponoć jest objaw fizycznego zacięcia dwa razy jeszcze rozbierałem tą drukarkę żeby się upewnić czy coś gdzieś nie utknęło i nic nie widzę rolki i trybiki w dobrym stanie kręcą się bez oporu. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu jest tylko czyszczenie i ten komunikat.
    Proszę znawców tematu o podpowiedź bo już nie wiem co robić...

0 3
  • #2 07 Maj 2015 08:54
    Dmiano
    Poziom 2  

Czy tutaj nie zagląda żaden znawca tematu, czy w złym miejscu go założyłem?
    Może przynajmniej jakieś namiary do kogoś, kto się zna na takim sprzęcie, bo szkoda mi wyrzucić urządzenie, a czuję, że to może być jakaś pierdoła...
    Raz jeszcze proszę o pomoc zanim zaschnie głowica, bo w tym stanie, w którym teraz jest nie załącza ponownie czyszczenia głowicy.

0
  • #3 11 Maj 2015 10:37
    Dmiano
    Poziom 2  

Jeśli ktoś tu zagląda to po wyjęciu wtyczki miałem jeszcze błąd 5A
    A dziś po obecnej próbie "machine error52"
    Czy to juz po drukarce czy jest jakaś szansa jeszcze?

1
  • #4 11 Maj 2015 23:33
    endriuf
    Spec od drukarek

Błąd A5 dotyczy skanera. Może uszkodziłeś taśmę przy gnieździe. Głowica ma czujnik optyczny na płytce. Może jest brudny. Musisz wyjąć głowicę, żeby sprawdzić.

Dodano po 4 [minuty]:

Wyczyść encoder głowicy (przezroczysty pasek). Jeśli go zdejmowałeś to może nie włożyłeś prawidłowo w szczelinę lub założyłeś odwrotnie. Patrząc od przodu drukarki po prawej powinna być strzałka do góry.

0