Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Erisin - słaby odbiór radia

04 May 2015 22:57 5253 6
  • Level 11  
    Witam
    Posiadam chińskie radio Erisin zamontowane w Passat B6, problem mam taki że radio słabo zbiera fale, jest zamontowany separator ale to nic nie daje (sprawdzane na 2 sztukach, zasilanie do separatora pociągnięte prawidłowo). Jak samochód stoi w miejscu to jeszcze coś można złapać, ale jak przejedziemy 2 metry dalej to radio albo traci sygnał całkowicie, albo jest głos połączony z szumem, jedyne jakie radio ściąga jako tako podczas jazdy to jest ESKA bo ma nadajnik w moim mieście, wystarczy że wyjadę poza miasto z 7 km i już sygnał jest beznadziejny. Na oryginalnym radiu VW jest w 100% ok, radio gra idealnie. Co mogę zamontować - przerobić, żeby radio odbierało dobrze?
  • User removed account  
  • Level 11  
    Dzisiaj wywaliłem separator, podłączyłem przelotne z fakra na DIN i jest różnica bo ściąga Zetke i RMF może nie do końca jakbym chciał ale już gra wiec głowica chyba odpada. Mam jeszcze jedno pytanie po są dwa gniazda fakra dokładnie mam double fakra od czego są odpowiedzialne bo przelotke mam z jego fakra a do drugiego nie ma nic podłączonego. Aha radio nie daje napięcia na antenę a separator musiał robić jakieś zamieszanie i nie ważne czy było napięcie 12v czy nie to odbiór był kiepski.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Antena jest wtopiona w tylna szybę wiec raczej jest ok bo na oryginalnym radiu gra idealnie, podłącze kawałek drutu i zobaczę jaki efekt.
  • Level 1  
    Witam,
    Czy udało się rozwiązać problem? Sprowadziłem z Chin podobny model combo do tego (NAWIGACJA GPS+DVD+TEL Chevrolet Aveo Spark Epica na allegro) i wszystyko pieknie działa ale radio równiez nie zbiera mi fal - działa tylko ESKA w Bełchatowie.
    Czekam na pozytywne rozstrzygnięcie ;)
  • Level 11  
    Witam
    U mnie pomogło dokładne sprawdzenie separatorów, dopiero 3 sztuka działała poprawnie, trzeba dokładnie pomierzyć czy na końcu separatora jest 12V, bo u mnie na 2 pozostałych było 8V, a i pomógł separator dopiero który kosztował 40 zł i różni się wyglądem od pozostałych.