Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC - Po podłączeniu przez HDMI 10M do TV czasami wywala czarny ekran

halabalala71 04 May 2015 23:23 1362 6
    halabalala71
    Level 9  
    No więc zrobiłem testy:

Witam mam taki problem. Kupiłem sobie 10 metrów kabla HDMI jakiegoś no name.
    Podłączyłem PC który jest na drugim końcu pokoju do TV po to aby czasami oglądać filmy bezpośrednio z kompa albo żeby surfować po necie na większym ekranie. Co jakiś czas, co kilka minut wyłączało mi ekran na sekundę, dwie. Rozkminiłem że to coś z prądem, ponieważ kiedy włączam np. czajnik w kuchni, albo coś co pobiera dużo prądu to wtedy od razu wywala czarny ekran. Czy to wina kabla czy może coś z zasilaczem,grafiką?

Komputer-----HDMI 10M-----TV - wywala czarny ekran po podłączeniu np. czajnika

Komputer-----HDMI 1,5-----TV - nie wywala nawet po podłączeniu kilku urządzeń prądożernych

Konsola PS4-----HDMI10M-----TV - nie wywala nawet po podłączeniu czajnika!

Wnioskuje z tego że skoki napięcia czy cuś przerywają dostarczanie sygnału z mojego kompa do TV

Coś z zasilaczem czy jakieś zabezpieczenie na grafice? Czy po prostu lipny kabel 10 metrowy a że komputer potrzebuje więcej prądu niż konsola to przy kompie wywala czarny ekran a przy konsoli nie???

Proszę o poradę.
    DJ_Dexinter
    Level 27  
    Zapewne komputer trzymasz w innym miejscu niż konsolę. Możliwe, że kabel biegnący od konsoli do TV nie jest narażony na zakłócenia, a biegnący od komputera już tak. Właśnie dlatego nie kupuje się kabli no name. Gdy włączasz czajnik zapewne nie chodzi o to, ze zużywa on dużo pradu, ale o to, że sieje zakłóceniami przy włączaniu. W szkole mamy ponad 25m HDMI i nigdy nic nie przerwa.
    Aseri15
    Level 32  
    W sumie jeżeli no-name, to pewnie kabel nie jest ekranowany. Stąd problemy. Pytasz nas o zasilacz, a nawet nie podałeś jego modelu, marki ani mocy.
    halabalala71
    Level 9  
    Zasilacz to OCZ Stealth X Stream 2 600W. Komp, I5 2500k, gtx570 phantom.

A jesli chodzi o przerywanie bo kabel idzie w innym miejscu niz kabel od konsoli to sprawdzilem to rowniez zblizylem kompa do tv na odleglosc jaka ma konsolia do tv, i rowniez przy kompie wywalalo czarny ekran.

Dodam tez ze mieszkam w 25letnim bloku, niestety gniazdka bez uziemienia. Czy ekranowany kabel w takim wypadku by cos dal?
    Aseri15
    Level 32  
    Warto spróbować... Może to też być wina braku uziemienia w gniazdkach, ale wtedy to raczej inne sprzęty też by świrowały. Wygląda to jednak na brak ekranowania kabla HDMI, i przy włączaniu urządzeń tj. mikrofalówka, czajnik, lodówka występują zakłócenia, które objawiają się właśnie zanikiem obrazu na TV, tymbardziej, że 10 metrów kabla łapie wszystko co się da.
    halabalala71
    Level 9  
    Ok w takim razie kupie cos lepszego i zobaczymy czy to cos da.
    halabalala71
    Level 9  
    Kupiłem dziś kabel Prolink Exclusive. Podłączyłem, włączyłem masę urządzeń wraz czajnikiem i już nie wywala czarnego ekranu. Polecam. Temat do zamknięcia