Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótkofalówka z dobrym zasięgiem.

matking 05 Maj 2015 09:34 1479 8
  • #1 05 Maj 2015 09:34
    matking
    Poziom 6  

Zamierzam kupić krótkofalówkę z dobrym zasięgiem. Bedzie używana w lasach. Cena do 500zł za komplet. Fajnie gdyby miała wejście na słuchawki. Proszę o podanie propozycji.

• #3 05 Maj 2015 09:56
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

A co to znaczy "dobry zasięg"? Czy to będzie 1 km czy 100 km?

Pozdrawiam

Krystian

• #5 05 Maj 2015 10:45
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

askr napisał:

Sądząc po pytaniu kolegi - nie posiada żadnej licencji - więc albo ręczne CB albo PMR.

Tego to ja też się domyślam, tylko boję się o oczekiwania co do łączności. Naczytają się ludzie marketingowego bełkotu i potem oczekują od PMRa zasięgu kilkunastu kilometrów w lesie. Więc lepiej dopytać i pozbawić złudzeń.

Pozdrawiam

Krystian

• #6 05 Maj 2015 10:53
    matking
    Poziom 6  

Dobry zasięg mam na myśli w lesie do kilometra, ale z tego co wyczytałem w tym temacie w PMR nie ma na to szans. Jak wygląda kupno krótkofalówki na innej częstotliwości i kupno licencji? Oglądałem ofertę Navcomm, ale tam krótkofalówki są dość drogie około 400 zł za sztukę.

• #8 05 Maj 2015 11:13
    matking
    Poziom 6  

Mogę wydać do 500zł za komplet.

• #9 05 Maj 2015 15:50
    tomekm33
    Poziom 22  

W lesie mogą być problemy, w końcu to nie jest otwarta przestrzeń, najlepiej byłoby wziąć sprzęt "na testy". Ewentualnie może znajdzie się ktoś z Twojej okolicy na forum PMR446.info, kto posiada zestaw PMR i mógłby wybrać się z Tobą na testy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME