Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DVBT - Zanika sygnał

Przemek.1997 05 Maj 2015 12:09 951 5
  • #1 05 Maj 2015 12:09
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Witam, mam problem z dekoderem ponieważ po chwili użytkowania gubi sygnał i kanały zanikają. Zacznę może od początku, moja instalacja wygląda tak: antena siatkowa->dekoder nr 1+tv+ podpięty zasilacz do przedłużacza-> rozgałęźnik na dekoderze nr 1 i kabel poprowadzony do dekodera nr 2+ tv bez żadnego zasilania. Niestety musiałem połączyć 2 odcinki kabla z dekodera nr 1 do nr 2 za pomocą złączki typu ,,beczka". Antena jest ustawiona bardzo dobrze ponieważ na dekoderze nr 1 do którego antena jest podpięta na wszystkich 25 kanałach jakość wynosi idealnie 100%. Na dekoderze nr 2 jest trochę mniejsza (pewnie przez to złączenie) ale na kanałach tvp jest 100% potem od polsatu do polsatu sport news jest tak ok 75% a na reszcie do końca tak 85%. Po chwili użytkowania dekodera nr 2 jak się zrobi ciepły na początkowych i końcowych kanałach jakość zaczyna gwałtownie skakać a na tych środkowych jakość spada tak że zacina lub kanały całkowicie zanikają. Co może być winowajcą, dekoder? Proszę o pomoc ponieważ jest to uciążliwy problem, pozdrawiam

-1 5
  • #2 05 Maj 2015 12:42
    LeDy
    Poziom 43  

Co za problem zamienić miejscami?
    Poza tym to twój ........ obowiązek podać konkrety .

1
  • #3 05 Maj 2015 19:15
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Dekodery? Jeśli czegoś nie podałem to przepraszam proszę pytać.

0
  • #4 05 Maj 2015 23:20
    mihal2002
    Poziom 43  

Przemek.1997 napisał:
    Co może być winowajcą
    Przemek.1997 napisał:
    Proszę o pomoc
    LeDy napisał:
    Co za problem zamienić miejscami?
    Przemek.1997 napisał:
    Dekodery?

Jasno napisane.
    Przemek.1997 napisał:
    Jeśli czegoś nie podałem to przepraszam proszę pytać.

To TWÓJ obowiązek napisać niezbędne informacje i zastosować się do podpowiedzi.

0
  • #5 06 Maj 2015 10:49
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Zamieniłem dekodery i dalej to samo, przepraszam ale co jeszcze miałem napisać, jakie informacje podać? Zastosowałem się, zamieniłem je miejscami i dalej to samo, czyli to nie to, bo po podpięciu dekodera nr 2 na miejscu 1 pokazywał 100%. Co może być przyczyną? Jeśli potrzebne jakieś informacje to proszę pytać, z góry dziękuję.

-1
  • #6 06 Maj 2015 11:34
    LeDy
    Poziom 43  

Przemek.1997 napisał:
    Zamieniłem dekodery i dalej to samo, przepraszam ale co jeszcze miałem napisać, jakie informacje podać? Zastosowałem się, zamieniłem je miejscami i dalej to samo, czyli to nie to, bo po podpięciu dekodera nr 2 na miejscu 1 pokazywał 100%. Co może być przyczyną? Jeśli potrzebne jakieś informacje to proszę pytać, z góry dziękuję.

Ty jednak nie nadajesz się do podpowiadania. Naucz się odpowiadać to wtedy jest jakaś szansa a inaczej to wezwij kogoś co ma pojęcie.

-1