Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet

MarcinViper 05 May 2015 14:32 17973 29
    MarcinViper
    Level 16  
    Witam,
    mam taki problem, chcę uzyskać podgląd przez internet do kamer.
    Mam interent z Orange ze stałym IP.
    Modem ZTE MF283+ w ustawieniach zrobiłem
    Bieżące serwery wirtualne w systemie
    192.168.108.101 1 - 65535 TCP+UDP
    w rejestratorze ustawiłem ipv4 192.168.108.101
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.0.1 - taki adres mam do logowanie się do modemu ZTE.

Co mam dalej poustawiać, żeby to działało?
    Co wpisać w przeglądarkę, aby sprawdzić czy działa?
    Makxio
    Level 18  
    Jeśli jak piszesz, masz staly adres IP to po prostu w przeglądarce (lub aplikacji która ma się laczyc do rejestratora) podajesz adres IP który dostales od Neostrady i port na którym rejestrator pracuje, może być to np. tak:

http://Twoj_adres_ip_publiczny:port_na_ktorym_pracuje_rejestrator
    i już..
    a tych portow nie musisz tyle przepuszczać, zostaw tylko te, na których pracuje rejestrator.

pozdro
    M
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    MarcinViper wrote:
    Mam interent z orange ze stałym IP

Usługę masz wykupiona u dostawcy?
    MarcinViper wrote:
    Bieżące serwery wirtualne w systemie
    192.168.108.101 1 - 65535 TCP+UDP
    w rejestratorze ustałwiłem ipv4 192.168.108.101
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.0.1 - taki adres mam do logowanie się do modemu zte

Coś masz namieszane z tą adresację, rejestrator o adresie 192.168.108.101 przy masce 255.255.255.0 nie jest w podsieci bramy internetowej.
    MarcinViper
    Level 16  
    hej tak ma internet bezpośrednio od orange 10GB + stały IP za 40zł
    nigdy nie ustawiałem kamer także nie do końca wiem co zrobic.
    rejestrator mam hikvision DS-9008HFI jest menu po polsku ale za dużo opcji, jest tam np port HTTP:80 i myślałem że to sie odnosi do rejestrtora ale gdy wpisuje mój IP http://5.185.108.xxx:80 to strona zaczyna sie wczytywać ale po chwili wyskakuje brak serwer etc..
    jimasek
    Jeżeli masz na routerze zakładkę DMZ wpisz tam adres IP routera.

Co do adresacji na rejestratorze to zakładając że adres routera to 192.168.0.1 to adres rejestratora powinien być 192.168.0.108
    W pierwszej kolejności sprawdź czy masz dostęp lokalny do rejestratora na adresie http://192.168.0.108
    MarcinViper
    Level 16  
    hej zrobiłem tak i nie działa, podsyłam zrzuty ekranu:
    Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet Monitoring, stałe IP, Orange - podgląd przez internet
    hermes-80
    Level 43  
    Modem ZTE MF283+ bezpośrednio od orange 10GB - modem mobilny + limit sugeruje dostęp przez sieć mobilną co wiąże się z wykupieniem usługi chyba VPN w Orange, a kolega jak mantrą powtarza nieistotne dane bez potwierdzenia wykupienia odpowiedniej usługi i wpisaniu odpowiednich parametrów APN-u.
    Dodatkowo kolega nie odróżnia pojęć - publiczny, stały adres IP.
    MarcinViper
    Level 16  
    kolego napisałem w pierwszym poscie ża mam stały IP wykupiony więc nie wprowadzaj zamieszania.
    hermes-80
    Level 43  
    Pokaz ustawienie APN-u na routerze - bo nie za bardzo wierze twoim wypowiedziom.
    Poza tym dlaczego masz inna podsieć wewnętrzną na routerze zte i rejestratorze?
    MarcinViper
    Level 16  
    mam ustawione vpn.static.pl
    dzwonilem dwa razy do orange i sprawdzałem adres ip i za kazdym razem był taki sam
  • Helpful post
    Makxio
    Level 18  
    Kolego,

U Ciebie trzeba zrobić porządek min. w dwóch kwestiach tj:

Adres rejestratora musi być w tej samej sieci co adres routera wiec jeśli (tak jak wynika ze zdjęć) na routerze masz adres ip od strony LAN 192.168.0.1 z maska 255.255.255.0 to Twój rejestrator musi mieć tez adres z tej samej sieci tj np. 192.168.0.108 a brama domyślna w rejestratorze musi być ustawiona na adres IP routera czyli w Twoim przypadku 192.168.0.1. Inaczej nie zadziała !!

Druga sprawa, masz skonfigurowane w zakładce "przekierowanie portów" adres IP (pewnie rejestratora) 192.168.0.108 i równocześnie w innej zakładce (serwer DMZ) adres 192.168.0.1. Ja bym Ci proponował wyłączyć ta usługę serwera DMZ a zostawić tylko to przekierowanie portów, to musi zadziałać.
    jimasek
    Tak jak pisałem wcześniej, konfiguracja sieci na rejestratorze jest niepoprawna.
    MarcinViper
    Level 16  
    poustawiałem i w sieci lokalnej działa ale teraz jestem w domu i wpisuje
    http://5.185.10.......:8000 i nie działa:(
    próbuje pinga na adres IP ale niema odpowiedzi nie wiem czy tak powinno byc czy coś sie stało z netem w pracy.
    Dzwoniłem jeszcze do orange i ip jest nadal takie same i jest publiczne.
    jimasek
    Do DMZ masz wpisany adres IP rejestratora? Bo widzę z obrazków że nie!?
    MarcinViper
    Level 16  
    właśnie wpisałem do DMZ adres rejestratora i nie działa, wcześniej próbowałem z wyłączonym DMZ i też nic. Lokalnie działa ale z internetu w domu nie mogę wejść.
    dzisiaj próbowałem znowu inne ustawienia, sprawdzałem wszystkie numerki etc i nic lokalnie działa jak wpisuje http://moj IP:80 nie działa na innych portach też nie działa
    z tego co zauważyłem to lokalnie działa tylko na porcie 80 na innym nie działa, nie wiem jakie ustawienia wpisać w ostatniej zakładce rejestratora:
    IP centrum monitoringu
    port centrum
    etc...
    Próbowałem wpisywać rożne ustawienia ale nic:(
    Dzwoniłem do orange i niby mam stałe i publiczne IP, ale nie działa
    MarcinViper
    Level 16  
    ktos ma jakieś sugestie dlaczego to nie chce działać?
    może spróbować przez switcha podłączyć modem od orange?
    jimasek
    Sprawdzałeś dostęp z innej lokalizacji (innego IP)?
    MarcinViper
    Level 16  
    tak próbowałem w domu i z tableta.
    może orange blokuje jakieś porty od górnie?
    jimasek
    Jeżeli masz wykupioną usługę publicznego IP to nie ma takiej opcji. Wrzuć aktualną konfigurację sieci na rejestratorzez, co masz w DMZ routera i status samego routera.
    MarcinViper
    Level 16  
    hej zrzuty poniżej: do rejestratora logowałem sie lokalnie port HTTP mam ustawiony na 80 na żadnym innym nie chce działać

Makxio
    Level 18  
    Cos tu nakombinowane jest :))

Dobra, proponuje Ci zrobić następująca diagnostykę:

- znajdz gdzies w ustawieniach modemu opcje zdalnego zarzadzania modem od strony Internetu (logowanie poprzez port www lub cos takiego) dobrze by było, żeby modem odpowiadał na pingi od strony Internetu. - Włącz te opcje.

Zrób test, czy możesz zdalnie zarządzać routerem od strony Internetu (domyślam się, ze ten modem jest gdzieś w lokalizacji A a Ty będziesz robił testy z lokalizacji B) Jeśli będziesz robił testy z pracy to miej pewność, ze odpowiednie porty tcp/udp oraz pingi są przepuszczone na Firewall.

Jeśli będziesz miał komunikacje do swojego modemu (zarzadzanie i ping) od strony Internetu to znaczy ze APN z Orange działa poprawnie i trzeba szukac przyczyny dalej.

Czy jesteś w stanie okreslic, na jakim porcie (tcp czy udp) pracuje rejestrator ? Czy to jest tylko port 80 czy sa jakies inne ? np. 8080 ?

Pozdro
    M
    hermes-80
    Level 43  
    Pokaż SS Status ZTE oraz wyklucz IP rejestratora z puli serwera DHCP ZTE.
    MarcinViper
    Level 16  
    nie wiem dlaczego czy tak ma być Adres IP WAN w statusie modemu jest inny niż ten który mi podawano w orange.
    mam teraz tablet z kartą od play i nie mogę w żaden sposób sie zalogować zdalnie na router nie wiem dlaczego. wpisuje http:ip od orange z opcjami :1 80 i inne porty. próbowałem też ip podane w statusie modemu i też nic

Makxio
    Level 18  
    Oki, czyli problem jest z adresem ip który modem dostaje od strony interfejsu WAN
    Czy ktoś z Orange nie powiedział Ci czasem, ze jak wykupujesz usluge stałego publicznego adresu IP to zmienia się również nazwa APN ?
    Domyslnie jest to chyba APN o nazwie Internet ale obstawiam ze musisz zmienić nazwe APN i wtedy Twój modem dostanie adres IP o którym Ci powiedzieli goście z Orange.

W tej chwili modem dostaje adres IP z prywatnej puli operatora i za chińskiego Boga się do niego nie dostaniesz.

Koniecznie dowiedz się o nazwe tego APN, wtedy modem dostanie wlasciwy adres.

Pozdro
    M
    MarcinViper
    Level 16  
    gitara:)) dobra wyjaśniło sie w końcu:
    modem ZTE nie przyjmuje nowych ustawień VPN gdy jest połączony z internetem, trzeba sie rozłączyć zmienić VPN lub ustawić jako domyślny i wtedy połączyć sie.ponownie.
    teraz już wszystko działa tylko zainstalować program do kamer na androida i będzie ok
    jaki prosty program polecicie? bo jak wchodzę bezpośrednio z przeglądarki to brakuje jakiegoś plugina i nie da rady go zainstalować na androidzie.
    Makxio
    Level 18  
    No w końcu :)))

A co do softu to ja używam gDMSS Lite, powinno zadziałać
    aha, aplikacja z androida łączy się na jakiś wysoki port w zależności od ustawień w rejestratorze, u mnie jest to port tcp/37777, sprawdź u siebie i taki ustaw.

Pozdro
    M.
    jimasek
    Makxio wrote:

A co do softu to ja używam gDMSS Lite

Też polecam, działa bardzo dobrze na Androidzie.
    darek_bioo
    Level 10  
    Kolego podeslij prosze zrzuty ekranu z konfiguracji tego zte. Tez mam ten model. Wykupione stale publiczne IP ale zacholere nie moge wlez chociazby na ibterfejs www roitera gdy jestem w obcej sieci.
    Apn mam ustawiony jak ty brak uwierzytelniania i pole user i pass puste
    refernazor
    Level 1  
    Witam

Też podepnę się pod wątek, gdyż mam podobny problem, ale na początku konfiguracja:
    1. WAN - router ZTE Mf283+ (darmowa konfiguracja dostępu z zewnątrz - profil VPN). Adres routera: 192.168.0.1
    2. LAN - router DrayTek Vigor 2860ac. Adres routera: 192.168.1.1
    3. Rejestrator DVR. Adres rejestratora: 192.168.1.99, port nasłuchu: 8080

Ustawiłem na routerze LAN przekierowanie adresu 192.168.1.99 na porcie 8080.
    Ustawiłem na routerze WAN przekierowanie adresu 192.168.1.1 na porcie 8080.
    Ustawiłem na routerze LAN DDNS (noip.com).
    Nie ustawiałem nigdzie strefy zdemilitaryzowanej.
    Po LAN wszystko działa bezproblemowo.
    Po adresie DDNS (noip.com), wskazuje tylko na adres routera WAN, a nie rejestratora DVR.
    Jeżeli ktoś już ten temat ogarnął, to będę bardzo wdzięczny za podesłanie zrzutów prawidłowej konfiguracji wszystkich urządzeń.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Makxio
    Level 18  
    Do kolegi refernazor

Skomplikowałeś to sobie, żeby to uruchomić to najpierw proponuje Ci to skonfigurować tylko na routerze ZTE (rejestrator podłącz do LAN tego routera, router Drytek Vigor na razie odłącz).

- ustaw DDNS
    - ustaw przekierowanie
    - zezwól (w celach testowych) na ping int WAN routera
    - przetestuj działanie usługi i DDNS - pamiętaj, ze w ramach standardowego dostępu do Internetu operatorzy komórkowi wycinają dostęp od Internetu do Ciebie)

Do czego miałby Ci służyć ten router Drytek Vigor ? Jaki był jego cel zastosowania ?