Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark Z42 - bardzo wolno drukuje

maciejsekula 24 Maj 2005 13:00 1296 1
  • #1 24 Maj 2005 13:00
    maciejsekula
    Poziom 10  

Cześc !!! Mam taki problem z drukarką Lexmark Z42 , który jest następujący drukuje mi tekst bardzo wolno , czasami jest tak ze dojdzie do połowy kartki to muszę odczekać jakieś 45s do 1 minuty zanim dokończy kartkę. Czasami też się tak dzieje ,że jak zrobię drukowanie dwóch stron na jednej kartce to , wypluwa same kartki bez drukowania . Dopiero kiedy jeszcze raz zrobię tę operację to drukuje prawidłowo . Podobnie jest ze zdjęciami : po pierwsze drukuje mi bardzo wolno - zanim w ogóle wejdzie kartka do drukarki upływa 1 minuta od komunikatu " Drukowanie rozpoczęte". Po drugie jak wydrukuje mi te zdjęcie to mam na nich takie pasy które są naprzemian , wyglądają one tak, jakby jeden pas był drukowany w innej odmiani szrości (tak można to powiedzieć). Dodam to z ewymieniłem kabel do komputera (LPT) oraz podłańczałem ją pod innym komputerem i było to samo. Ostatnio zmieniłem Windowsa z 98 na 2000 al ta usterka powtarzała się na poprzednim systemie ale rzadziej . Proszę o pomoc .

zmieniłem temat
    kosmita

0 1
  • #2 25 Maj 2005 09:55
    Dr Blade
    Poziom 14  

witam

Myślę ze będzie to wina któregoś z kartridży kolorowego lub czarnego. Z tego, co pamiętam Z42 to drukarka posiadająca karetkę na czarny i kolor. Jeśli używasz do drukowania 2 tuszy zrób tak: wyjmij kolor i wydrukuj kawałek tekstu. Jeśli efekt będzie ten sam zamień naboje, drukując tylko kolorowym pojemnikiem. W ten sposób zdiagnozujesz czy tusze są sprawne. Najlepiej było by włożyć całkiem obcy pojemnik, nie musi być pełny i wtedy sprawdzić drukarkę. Oczywiście przypatrz sie dokładnie stykom w karetce. Dokładnie przemyj izoproanolem lub spirytusem, poczekaj aż wyschnie. Efektem takiej pracy drukarki może być także walnięta elektronika na płycie głównej drukarki, koszt naprawy będzie bardzo wysoki. Pozdrawiam i życzę udanego eksperymentu.

0