Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ AT42QT1011 potrzebne informacje na temat wyjścia tego układu

serwisnetkomp 05 Maj 2015 20:31 327 2
  • #1 05 Maj 2015 20:31
    serwisnetkomp
    Poziom 7  

Jeżeli ktoś posiada informacje na temat AT42QT1011, dokładnie interesuje mnie jakie obciążenie uciągnie na wyjściu, jakoś w nocie nie mogę się doszukać. Z tego co się orientuje to z małą dioda daje rade ale chciałbym dokładnie wiedzieć co dalej z tym wyjściem poczynić, dokładnie potrzebuje sterować z wyjścia przekaźnikiem
    JRC-23FHS
    Napięcie cewki 5v
    Rezystancja cewki 166Ohm
    Znamionowa moc cewki DC 150mW
    wszystkie sugestie mile widziane jak to rozwiązać.
    Jeszcze jedna sprawa potrzebuje aby mimo trzymania przycisku impuls czyli czas działania przekaźnika nie trwał dłużej niż 2s. po puszczeniu i ponownym przyciśnięciu cykl się powtórzył.
    Za wszystkie informacje z góry dzięki.

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Maj 2015 13:00
    adam_es
    Poziom 27  

Nota katalogowa, punkt 3.9.3 - prąd OUT to 2mA. Bez dodatkowego tranzystora się nie obędzie. Jeżeli przekaźnik ma trzymać 2s, to trzeba dodać przerzutnik monostabilny.

1
  • #3 06 Maj 2015 15:42
    serwisnetkomp
    Poziom 7  

Tak mniej więcej myślałem, jeżeli to możliwe i może ktoś poświęcić troszkę czasu to był bym wdzięczny za jakiś schemat i ewentualnie pomoc w dobraniu tranzystora i przerzutnika, jest tego mnóstwo i dodam że zależy mi na jak najmniejszych elementach bo miejsca brak na pcb.
    Myślę że jakiś 555 smd ale jaki tranzystorek hm tu problem mam.
    A tak w ogóle to zastanawiałem się nad attiny 25, 45 tak aby można w prosty sposób zrealizować przycisk czasowy bistabilny mono stabilny wedle potrzeby.
    Oczywiście wszystko mam poza tym jak napisać wsad.
    I oczywiście do atiny pewnie też tranzystorek.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo