Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Uprawnienia Administratora

06 Maj 2015 03:45 1167 4
  • Poziom 11  
    Witam

Mam następujący problem (prawdopodobnie sprawcą był system mechanic lub PCSuite):

Mam konto założone jako administrator. System jednak widzi mnie nie do końca jako administratora, gdyż nie uruchamia mi programów z pełnymi uprawnieniami, tylko jako użytkownika. Dopatrzyłem się, że w grupach występuje jednak jako Administrator i Użytkownik. Gdy usunę "Użytkownik" i pozostawię sam Administrator, to pojawiają się problemy, gdyż po zalogowaniu jest tylko czarny ekran i nawet nie ładuje się explorer.

Kombinowałem nawet wyłączając UAC, ale bez zmian. Próbowałem też zmieniać na dysku "C" (z systemem Windows) właściciela wszystkiego na Administratorzy i w uprawnieniach zarówno SYSTEM jak i Administratorzy mają przypisana pełną kontrolę nad całym dyskiem. Przy kontach osobistych użytkowników zostawiałem sam SYSTEM, Administratorzy + dany użytkownik z pełną kontrolą ich folderów i podfolderów.

Gdy zaloguje się jako wbudowany Administrator który należy wyłącznie do grupy administratorzy (bez użytkownik jak w moim przypadku) wszystko jest w porządku.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, bo przeraża mnie instalowanie wszystkiego od podstaw, z uwagi na ilość programów, ich konfigurację osobno dla 4 kont, programów pocztowych itd.

Pozdrawiam i dziękuję.

PS. System Windows 7 SP-1 Ultimate x64 + wszystkie aktualizacje.
  • Poziom 10  
    Ustawienia konta jako administrator oznacza konto użytkownika z uprawnieniami administratora i nie jest to samo, co ukryte konto Administrator. Z poziomu swojego konta uruchamiasz programy i aplikacje jako użytkownik, lub wybierasz opcję z menu kontekstowego "uruchom jako administrator", ewentualnie we właściwościach uruchamianego programu z zakładki zgodność zaznaczasz opcję "uruchom ten program jako administrator", gdy chcesz aby był on za każdym razem tak uruchamiany.
  • Poziom 11  
    Witam,

Wcześniej nie miałem takich problemów, podobnie jak przy zakładaniu nowego konta "Administrator" znajduje się ono tylko w grupie "administratorzy" bez grupy "użytkownik". Niestety obecnie gdy usunę ze swojego konta przynależność do grupy "użytkownik" objawy są jak opisałem na wstępie (czarny pulpit, nie ładuje się explorer).

Dodatkowo zauważyłem, że gdy założę nowe konto Administrator to jest prawidłowo tylko w grupie "Administratorzy", ale po zalogowaniu tj. wprowadzeniu hasła jest to samo czyli pulpit jest czarny i nie ładuje się explorer, tak jak w przypadku mojego konta. Po ctrl-alt-del, mogę się dopiero wylogować i przejść do innego konta, bo nic innego nie działa.

Doprawdy nie wiem o co tu chodzi, prawdopodobnie systemmechanic wprowadził jakieś innowacje zabezpieczające przed ewent. lukami Microsoftu. Niestety przywracanie systemu nie daje rezultatów, podobnie jak rzeczy które wykonałem i opisałem w pierwszym poście.

Wirusa raczej nie ma, bo skanowałem dokładnie Kaspersky Internet Security cały komputer, nawet po rozruchu z DVD i aktualizacji bazy. Ponadto w menadżerze zadań nie widać by był jakiś uruchomiony nad planowo program lub proces.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie wskazówki.
  • Poziom 11  
    DriverMSG napisał:
    A możesz uruchomić explorer.exe?

Witam

Nie, ciemny ekran reaguje tylko na ctrl-alt-del.

Dodam może jeszcze na wszelki wypadek że Windows jest legalny, bez nakładek typu DAZ, choć nie ukrywam, że wcześniej były, choć raczej to nie ma żadnego wpływu, bo przed uruchomieniem IOLO SystemMechanic Pro (Trial) i Uniblue Powersuite 2015 wszystko chodziło dobrze, a ja przy swoim koncie miałem tylko grupę "Administratorzy" bez "Użytkownicy". Dziwne, że punkt przywracania nie jest w stanie tego przywrócić, a kopi bezp. całości nie mam. Przywracałem też ręcznie pliki rejestru w tym components, elm, userdif i bsd oraz użytkowników ntuser.dat i ntuser.pol - również dla sieci itd., a nawet bootmgr z kopi zrobionej dzień wcześniej. Teoretycznie wszystko powinno zostać przywrócone, praktycznie jednak nie jest. Gdyby chodziło o jedno konto i kilkanaście programów, to już dla św. spokoju bym zainstalował system od nowa dokonując profanacji i formatując dysk SSD i od razu instalując UEFI.
    (choć z tym UEFI to odrębny problem bo nie mam gdzie przenieść 2TB, bo drugi dysk jest zwykły HDD podzielony na dwie partycje, w tym jedną zakodowaną bitlocker i pojawia się problem po zainstalowaniu z rozruchem systemu wyskakuje błąd ...25, gdy odpalę naprawę z płyty instalacyjnej wyskakuje komunikat że nie można naprawić/rozwiązać problemu gdyż jest nieznana ścieżka, a gdy go włączę w trakcie pracy systemu lub po odpaleniu z innego systemu na DVD to nie ma literek jak normalnie bez UEFI D i E, tylko G i H)

Zauważyłem też, że programy które są w harmonogramie zadań i powinny być ładowane przy każdym moim logowaniu (które uruchamiać trzeba jako administrator) teraz nie ładują się. Jednym słowem jestem administratorem, ale defacto użytkownikiem dla większości programów i części systemu, bo np. nie prosi mnie przy uruchamianiu programów "administracyjnych" o podanie poświadczeń, tak jak ma to miejsce gdy zaloguję się na inne konto zwykłego użytkownika. Porównywałem też edytor zasad grupy i zabezpieczeń lokalnych z ustawieniami na innym kompie, są identyczne.

W każdym razie dzięki serdeczne wszystkim za pomoc i jakiekolwiek wskazówki, bo co wiele głów to nie jedna.
    Pozdrawiam.

PS. Jak ktoś chce to mogę na PW podać namiary na legalne wersje Windows (XP,7,8.1 oraz upgrade z XP na 8) za normalną kasę w moim przypadku Ultimate za jedyne 34USD, a nie chore pieniądze typu 800PLN. Klucz pasuje do wersji x86 i x64 i bez problemu można instalować UEFI, oczywiście bezterminowy i aktywacja online. Klucz dostaje się droga elektroniczną od razu po zapałce np. tak jak ja to zrobiłem kartą (każdy normalny bank teraz bez problemu przewalutowywuje PLN na USD czy EU automatycznie). Płyta + naklejka przychodzi pocztą po 3 tygodniach - niestety normalnym listem.