Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Briggs&Stratton 450E OHV - falowanie obrotów.

06 Maj 2015 06:45 8628 2
  • Poziom 13  
    Nowy drugi sezon koszenia. Wymieniony filtr powietrza. Nowy olej. Pierwsze uruchomienie. Odpala poprawnie. Kosiarka pracuje OK ale obroty silnika falują. Tzn są max i lekko niższe i znów. Widać, jak jakaś blaszka na sprężynce wychyla siew lewo i prawo. Podczas postoju wyraźnie słychać falowanie. Podczas pracy nie słychać. Wydaje mi się, że w tłumiku lekko strzela. Kosiarka kosi i jedzie poprawnie. Gaźnik nigdy nie czyszczony i nie regulowany.
    ---
    Dziś wyjąłem gaźnik i przeczyściłem. Dalej jest to samo. Ale jak chwile przytrzymam blaszkę, którą napina sprężynka, aby nie falowała na wyższych obrotach, to jak puszczę, to przez kilka sekund blaszka ona stoi i są stałe obroty. Po kilku sekundach znów blaszka się porusza i obroty falują. Jakie zadanie spełnia ta blaszka? Ona jest podłączona do silnika po przeciwnej stronie świecy zapłonowej. Poprzez jej poruszanie przepustnica się otwiera i przymyka. Kiedy rozpoznać, że pasek napędowy do kół jest już wyciągnięty i słabo napięty? Czy jest tu jakaś regulacja napięcia paska?
  • Poziom 2  
    Witam , czy coś ustaliłeś w sprawie falowania w tym silniku? Mam dokładnie to samo. Pozdrawiam:|
  • Poziom 2  
    Witam, po ponownym wyczyszczeniu gaźnika i ustawieniu przerwy świecy (0,50) kosiarka zaczęła równo pracować w pełnym zakresie obrotów. Skupiłem się bardziej na dyszach, zwłaszcza tą pod pływakiem, który należy zdemontować. Ten model gaźnika nie posiada membrany. Pozdrawiam.