Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ARIVA 102E COM port error

06 Maj 2015 10:20 1101 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam problem, wyłożyła mi się ARIVA102E(ASH) przy aktualizacji oprogramowania. Próbowałem wgrywać przez port COM i za każdym razem pokazuje się komunikat, że: "COM port error . Oppening serial port is failed." Kabel sprawdzałem z A202e i się komunikuje bez problemu - czyli kabel jest ok. Reanimowałem kiedyś 202e i 203 własnoręcznie zrobionym kablem i nie było takiego problemu.
    Aktualizację oraz program do wgrywania mam ze strony producenta.
    Windows XP, port szeregowy.
    Sprawdzałem w gnieździe i wszystko się łączy. Sprawdzałem miernikiem i na pinie 5 i 1 mam GND, wg schematów powinno być masa tylko na 5 pinie.
    Oprogramowanie do reanimacji ze strony producenta, plik aktualizacyjny też ze strony Fergusona.
  • Poziom 35  
    Sprawdź, napraw kabel.
    Sprawdź, czy Userport pomoże.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    4. Przed założeniem nowego tematu czytamy treść, która została już zamieszczona na forum odnośnie naszego problemu - 3.1.16 (p.14) regulaminu.
    Warto również użyć wyszukiwarki internetowej.

Ja znalazłem 32 tematy więc nie widzę sensu aby podpowiadać każdemu z osobna to samo.
    P.S.
    Cytat:

3.00 - Za poprawny raport
    3.00 - Za poprawny raport

To automat przydziela? Skoro raport poprawny to dlaczego nic się nie zmieniło?
    Ja nie robię tego dla tych punktów a z przekonania!
    Chyba muszę zmienić adresata uwag.
    A kto to przeniósł do działu " naprawy"? Co to ma wspólnego z naprawianiem?
    Toż to wszystkie tematy o tym to SAT (początkujący)???
  • Poziom 10  
    dalej nic, 2 tygodnie temu podnosiłem tym kompem 202e i nie było takich problemów
  • Poziom 13  
    Wyłącz go ,daj mu odpocząć i próbuj do skutku musi złapać ,jak 202 postawiona to komp i kabel ok - spróbuj odwrócić kabel.Na jednym z końców ma być mostek jak dobrze pamiętam.Stare Fredki były na to uczulone ,sam miałem opisane wtyczki która gdzie.
  • Poziom 43  
    8304 napisał:
    Wyłącz go ,daj mu odpocząć i próbuj do skutku musi złapać ,jak 202 postawiona to komp i kabel ok - spróbuj odwrócić kabel.Na jednym z końców ma być mostek jak dobrze pamiętam.Stare Fredki były na to uczulone ,sam miałem opisane wtyczki która gdzie.

Ty przestań bajerować. Z obu stron jest tak samo.
  • Poziom 10  
    kabel jest ok, mam nawet 2 bo też myślałem ze to sprawa kabla, sprawdziłem miernikiem i jest. Sprawdzałem PoRTCoM 1.0.0 daje logi , krótkie bo krótkie ale daje, Sprawdzałem drugi dekoder 202e i są pełne logi.
  • Poziom 43  
    grzesiek_3000 napisał:
    kabel jest ok, mam nawet 2 bo też myślałem ze to sprawa kabla,

Jak to u ciebie OK
    Cytat:
    Sprawdzałem w gnieździe i wszystko się łączy. Sprawdzałem miernikiem i na pinie 5 i 1 mam GND, wg schematów powinno być masa tylko na 5 pinie.
    To tak trzymać.
  • Poziom 11  
    Odgrzebię temat i dodam, że właśnie spotkałem się z tym błędem odczytu portu COM (ASH na wyświetlaczu).
    Poradziłem w sposób taki, że podczas sprawdzania portu na początku wgrywania softu włączałem i wyłączałem tuner przyciskiem ON/OFF i zaskoczyło za I razem, wcześniejsze kilkukrotne próby wskazywały jak by nie było połączenia między PC a tunerem aczkolwiek po włączeniu tunera wyskakiwało DONE co oznaczało jakby połączenie jest poprawne ale później wywalało błąd COM PORT ERROR.
    Podsumowując tuner działa.

Pozdrawiam.