Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Civic VI 1998r - Jaki to alarm Remotronix?

Grigori310891 06 Maj 2015 12:11 1080 1
  • #1 06 Maj 2015 12:11
    Grigori310891
    Poziom 23  

Witam, mam pilota w scyzoryku, pilot ogólnie dobity był i nie sprawny. Wyciągnąłem elektronikę i wymieniłem baterię, przeczyściłem styki baterii bo skorodowane, wymieniłem 3 switche + dolutowałem element C3 bo był luźny. Pilot na reakcję przycisków sygnalizuję swoją pracę diodą led.

Poprzedni właściciel nic nie powiedział, bo sam nie wiedział, znalazłem winny skorodowany bezpiecznik, wymieniłem i sterownik zaczął "cykać" i dawać sygnały dźwiękowe (nie syrena, tylko ten sterownik) , czujnik od pilota migał na niebiesko. Po czasie się uspokoiło. Teraz po przytrzymaniu przycisku w sterowniku, jest sygnał tylko dźwiękowy tego sterownika, po chwili zmienia się na przerywany, wtedy to próbuję zaprogramować pilota lecz żadnych reakcji (według jakiejś instrukcji kierunkowskazy powinny migać podczas programowania pilota) tak to wygląda. P.s czujnik od pilota już nie świeci na niebiesko.
    Na filmiku
    1. Próba bez kluczyków w stacyjce
    2. Próba z kluczykami w stacyjce (wtedy nie piszczy)
    3. to samo co pkt 1.
    4. to samo co pkt 2.

Civic VI 1998r - Jaki to alarm Remotronix? Civic VI 1998r - Jaki to alarm Remotronix?

Teraz pytanie czy to sterownik uszkodzony / źle podłączony czy pilot ?
    Jak można to zidentyfikować, czy szkoda czasu i lepiej kupić centralkę za 60zł i tylko podłączyć. (zależy mi jedynie na zamykaniu z pilota)
    Znalazłem taką instrukcję (w załączniku) ale moja pucha nie ma diody led.

• #2 06 Maj 2015 13:06
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Jeżeli chcesz być "bohaterem w swoim samochodzie" , to tester pilotów i sprawdź, czy emituje impulsy radiowe. Po tej weryfikacji będzie można wyrokować o dalszym losie pilotów i centralki.
    Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, to wymień centralkę na nową.
    Będziesz miał nową centralkę, dwa nowe piloty i tzw. święty spokój.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME