Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAYE- dym1p60fa - Regulator obrotów w kosiarce Daye

rafix095 06 May 2015 12:48 5625 14
    rafix095
    Level 9  
    Mógłby mi ktoś doradzić jak ma być ustawiony element oznaczony strzałką na zdjęciu?

Chodzi mi o ten "pręcik", z tego co wiem odpowiada on za to żeby kosiarka nie zgasła przy obciążeniu, nie pamiętam jak miał być ustawiony względem tego regulatora obrotów (tego kółka)...
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    ok, dzięki poszukam go...

Edit. Nie znalazłem tego grzyba, więc kupiłem nowy i teraz jak to ma być? ten pręcik, ma po prostu dociskać ten grzybek?

Ps. co będę musiał jeszcze zrobić/ wyregulować po złożeniu tej miski i uzupełnieniu oleju?
    I za co odpowiada ten ruchomy element na wałku rozrządu?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    Problem w tym, że niestety chyba odkręcałem... chodzi o tą część do której przykręcony jest ten precik na zewnątrz silnika? jest zaciśnięty taką dziwną prostokątną śrubą?
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    no niestety albo coś przyrdzewiało na łożyskach, albo coś źle złożyłem w tej misce bo wał bardzo ciężko kręci i kosiarki nie da się odpalić... dodam, że silnik leżał bez miski w garażu prawie 2 lata a nie mam tego oryginalnego rozrusznika na linkę więc próbowałem wiertarką albo linką nawiniętą na to metalowe koło z góry silnika xd niestety wiertarka zrobi jeden obrót i staje;( może coś z tym odprężnikiem jest nie tak? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak on w ogóle działa?
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    Według znaków, jedno kółeczko było na wałku chyba pomiędzy zębami, drugie na uzębieniu drugiego koła.
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    Hamulec? co, gdzie, jak?
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    kiedyś właśnie tak ten silnik odpalałem przez jakiś czas, silnik mam włożony do kosiarki, linki po zakładane, iskra jest, więc chyba hamulec chyba też odhamowany. Silnik nawet bez świecy ciężko kreci, wiesz może jaki ma być luz na zaworach w tych kosiarkach? z tego co zauważyłem silnik jest bardzo podobny do nac t375
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rafix095
    Level 9  
    zdjąłem pokrywę zaworów i wszystko stało się jasne:

dodatkowo po zdjęciu pokrywy wypadło mi takie coś:
    i nie wiem co z tym zrobić

ps. hamulec faktycznie tam jest jednak nie był zablokowany...

EDIT:

Ok, już wszystko złożyłem, chodzi dobrze. Dzieki wielkie.