Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie korektora Denon do wzmacniacza Pioneer

Marco37d 06 Maj 2015 16:23 666 4
  • #1 06 Maj 2015 16:23
    Marco37d
    Poziom 5  

Witam, kupiłem korektor Denon i chcę podłączyć go do wzmacniacza Pioneer 656. Załączam fotki wejść korektora i wzmacniacza. Proszę o pomoc, jak to poprawnie ze sobą połączyć?

0 4
  • #2 07 Maj 2015 00:14
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Podawaj pełne oznaczenie modelu !
    Wyższy model czyli A-757 na pewno ma możliwość obsługi korektora.
    W tym nie ma możliwości wprowadzenia korekcji dla każdego źródła. Ale możesz podłączać pojedynczo przez korektor :)

0
  • #3 07 Maj 2015 08:20
    Polon_us
    Poziom 40  

SERVICE-AV napisał:
    W tym nie ma możliwości wprowadzenia korekcji dla każdego źródła.

Cóż, nie jestem przekonany, że kolega ma rację w tym stwierdzeniu.

Zakładam, że autor pisząc o wzmacniaczu, miał na myśli wzmacniacz Pioneer A-656
    Proponuję, żeby autor tematu połączył te urządzenia następująco - potrzebne są dwie pary przewodów 2 x CINCH:

1 para CINCH -> Wzmacniacz -> TAPE 3 REC -> Korektor LINE IN - L/R odpowiednio

2 para CINCH -> Wzmacniacz -> TAPE 3 PLAY -> Korektor LINE OUT - L/R odpowiednio

Ustawienia:

Wzmacniacz -> przycisk ADPT/TAPE 3 musi być wciśnięty - kontrolka powinna się świecić
    Uwaga: w wzmacniaczu nie można wykorzystywać trybu DIRECT w takim przypadku tj. podłączenie korektora.

Korektor -> przycisk EQ musi być wciśnięty, aby korektor miał wpływ na dźwięk.

Powodzenia :_)

0
  • #4 07 Maj 2015 08:55
    Marco37d
    Poziom 5  

No podłączyłem, niby wszystko świeci i gra tylko korekcja suwakami nie działa, czyżby korektor uszkodzony?

0
  • #5 07 Maj 2015 09:40
    Polon_us
    Poziom 40  

Polon_us napisał:
    Ustawienia:

Wzmacniacz -> przycisk ADPT/TAPE 3 musi być wciśnięty - kontrolka powinna się świecić
    Uwaga: w wzmacniaczu nie można wykorzystywać trybu DIRECT w takim przypadku tj. podłączenie korektora.

Korektor -> przycisk EQ musi być wciśnięty, aby korektor miał wpływ na dźwięk.

Proszę jeszcze raz to sprawdzić. Przycisk DIRECT we wzmacniaczu musi być w pozycji wyciśnięte (OFF) - jego kontrolka nie może się świecić.

Jeżeli to wszystko jest poprawnie ustawione i nadal nie ma korekcji, to proszę odłączyć jeden z kabli CINCH - wystarczy jeden kanał. Chciałbym wiedzieć, czy zaniknie dźwięk w jednym kanale.

A co jest źródłem sygnału audio?

0