Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorynka romet - nie wchodzi na obroty na zimnym.

Piotr520 06 May 2015 18:50 1680 2
    Piotr520
    Level 23  
    Witam.
    Mam problem z motorkiem jak w temacie.Znajomy kupił takie cacucho i przyprowadził do mnie żeby to uruchomić.Motorek stał z tego co mówił poprzedni właściciel jakieś 12-13 lat nie uruchamiany.
    Na sam początek poszedł do mycia zbiornik paliwa i kranik.Potem gaznik.Do gaznika kupiłem komplet naprawczy,dysze uszczelki,pływak.Wymieniona świeca na brisk N15C.Zapłon ustawiony na 3mm przed gmp.Przerwa na świecy 0,5mm przerwa na platynkach na 0,3mm nowy kondensator.Silnik zapala od kopnięcia czy to zimny czy ciepły.Z uruchomieniem nie ma najmniejszego problemu.Dopiero po dodaniu gazu na zimnym zaczyna się dławic i nie chce wchodzić na obroty.Po około minucie jest ok.Na zimnym nie da się włączyć świateł bo od razu gaśnie.Musi trochę popracować tak że 2 min i wtedy można włączyć światła.Nie bardzo wiem gdzie leży problem.Nie naprawiam na co dzień takich silników i juz nie wiem gdzie szukać.Fajkę może jeszcze zmienić?Na wyższej przerwie czy to na platynkach czy na świecy jest jeszcze gorzej.Może świeca coś nie bardzo ale taką mi dali jak poprosiłem do rometa.Ściągnąłem instrukcję obsługi ale instrukcja swoje a życie swoje.
  • Helpful post
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Piotr520 wrote:
    .Silnik zapala od kopnięcia czy to zimny czy ciepły.Z uruchomieniem nie ma najmniejszego problemu.Dopiero po dodaniu gazu na zimnym zaczyna się dławic i nie chce wchodzić na obroty.Po około minucie jest ok.Na zimnym nie da się włączyć świateł bo od razu gaśnie.Musi trochę popracować tak że 2 min i wtedy można włączyć światła.

Tak właśnie ma to wyglądać. Nie ma żadnej usterki, silnik działa prawidłowo.
    Piotr520
    Level 23  
    To więcej nie grzebię.Dziękuję za odpowiedz.