Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GP70 2PF Leopard Pro, przerywa dzwięk

06 Maj 2015 19:12 1788 9
  • Poziom 7  
    Witam!

Oto problem: Podczas odtwarzania dźwięku w laptopie poprzez głośniki wewnętrzne dźwięk przerywa co około pół sekundy. Po podłączeniu słuchawek bądź głośników zewnętrznych problem nie występuje. Dodam, że mam oryginalne sterowniki dołączone na płytce podczas zakupu. Windowsa 7 64 bit sam wgrywałem z oryginalnej płyty. Problem pojawił się po pewnym czasie, ale nie potrafię sobie przypomnieć po jakim (kwestia miesiąca lub 2). Dziękuje bardzo za wszelkie podpowiedzi.

Lukasz
  • Poziom 1  
    Również mam ten sam problem. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to proszę o pomoc. Nie pomógł reinstal systemu, sterowników, czyszczenie rejestrów przez ccleaner i kilka sposobów znalezionych w internecie. Z tym, że u mnie dźwięk przerywa również na słuchawkach. Win 8.1.
  • Poziom 16  
    Panowie obaj spróbujcie aktualizacji BIOS. W lapkach z kartą Sound Blaster Cinema a taką wy macie bywały problemy z dzwiękiem poki nie zaktualizowało się biosu. Zakładam że wszelkie sterowniki nie tylko ze strony MSI sprawdzaliscie?
  • Poziom 7  
    Z tego co próbuje znaleźć na temat aktualizacji biosu wynika, że nie ma żadnych informacji ani poradników, mało tego linków do pobrania. Więc nie mam zielonego pojęcia jaką wersję biosu i skąd mam ją pobrać.
  • Poziom 2  
    Mam pytanie czy aktualizacja BIOSU Panom pomogła ? Właśnie miałem zakładać taki sam temat ale znalazłem ten.
    Wszystkie objawy te same. Dodam, że dźwięk przerywa wszędzie tylko nie przy oglądaniu filmów z dysku.
    Jeszcze jedno pytanie dosyć istotne czy BIOS pobrany pod Win8.1 64 bity będzie pasował do Win10 64 ?

EDIT: mój model to GP70 2PE
  • Poziom 16  
    Zadziała - to tylko opcja pod jakim systemem ma być aktualizowany ale to bez znaczenia. BIOS nie ma związku z systemem. Jedynie program aktualizacyjny ma co nieco do powiedzenia.
  • Poziom 2  
    Witam,
    dzięki za odpowiedź :) Niestety mam kolejne pytanie w BIOSie pokazuje mi wersję: E175AIMS.104 Gdy wchodzę na stronę MSI w suport dla MSI GP70 (nie ma GP 70 2PE) pod WIN 8.1 pobiera mi wersję: E1758IMS.30H. Co gryzie się z tym co jest napisane poniżej w uwadze:
    Cytat:
    Please download BIOS corresponds to the version in your notebook. For example, if a notebook is equipped with version E1763IMS.300, then please download version E1763IMS.3XX. Users should be aware that using incorrect BIOS version can result in a bricked system.

Przeszukując stronę MSI znalazłem BIOS: E175AIMS.111 dla GP70 2QF Leopard Pro, który zgadzałby się z zaleceniami. Pytanie który wybrać?
    Osobiście stawiałbym na ten drugi ale wolę się spytać kogoś kto częściej flashuje BIOSy, bo wiem czym kończy się nieudana próba.
    Proszę o poradę
  • Poziom 2  
    Aktualizacja BIOSu z wersji E175AIMS.104 do E175AIMS.111 nie pomogła, dźwięk jak przerywał tak przerywa jakieś rady ?
  • Spec od komputerów
    Trzeba wykonać pomiary na płycie. Należy sprawdzić, czy problemem nie jest układ wzmacniacza.