Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki stereo + wzmacniacz do pokoju ok. 13m2 (budżet 1300zł)

radekbryla2 06 May 2015 19:44 1611 17
    radekbryla2
    Level 11  
    Witam forumowiczów!

Wielokrotnie przewijały się podobne tematy, ale dalej mam wątpliwości i nie mogę zdecydować.

Próbuję znaleźć coś ciekawego do nagłośnienia mojego pokoju, czegoś na co nie będę żałował wydanych pieniędzy.

Mój budżet wynosi maksymalnie 1300zł.
    Potrzebuję: wzmacniacz + głośniki stereo
    Pokój ma ok. 13m2 (rysunek w załączniku) czerwony kolor to miejsce gdzie chcę postawić kolumny.
    Zestaw będzie wyłącznie do słuchania muzyki (electro, dubstep, metal, house).
    Zależy mi na dosyć głębokim basie.
    Sprzęt wręcz powinien być używany, bo zdaję sobie sprawę, że za tą cenę nic nowego i zarazem dobrego nie kupię.
    Próbowałem szukać przetworników elektroakustycznych oraz wzmacniaczy na olx (Bielsko-Biała +50km), ale niestety nie mam rozeznania w sprzęcie audio i nie wiem czego dokładnie szukać.

Myślałem nad używanymi kolumnami podłogowymi np:
    Tonsil Altus 300, 200
    Tonsil Zeus
    Jbl Es 80

Osoby które nie chcą nic wnosić do tematu proszę o ugryzienie się w język i darowanie sobie komentowania.
    Liczę na pomoc z waszej strony!

Jeśli zapomniałem czegoś dodać to proszę pytać!
    Excalibue
    Level 17  
    Nie bardzo wiem jaki sens jest wstawiać do 13mkw wielkie baryły przeznaczone do dużych pokoi, w dodatku ( w przypadku altusów, jbl ) trójdrożnych gdzie nie ma szans na jakiekolwiek zgranie przetworników względem słuchacza..
    Dobre, większe kolumny podstawkowe dadzą Ci tyle basu ile duże podłogówki pokroju altusów, przy dużo lepszej jakości. Co innego w większym pomieszczeniu, dajmy na to 30mkw, gdzie "podstawki" będą się już gubić a podłogowe dopiero rozwiną skrzydła.
    Do tych 13mkw nawet jakbyś wstawił dwa 18" subwoofery to basem Cię nie zabiją i zagrają podobnie jak jedna dobra 12", różnica na korzyść 18" będzie rosła wraz z dodawaniem mkw..
    radekbryla2
    Level 11  
    A co sądzisz o JBL ES 20 +Subwoofer JBL ES 250PW ? Mam okazję kupić za około 1000zł + do tego musiałbym dobrać wzmacniacz. Jest jakiś sens kupować taki zestaw ?
    sebap
    Level 41  
    Ale w jakim celu chcesz suba do 13m2? Tak jak napisał wyżej kolega Excalibue w zupełności wystarczą kolumny podstawkowe.
    damieen25
    Level 15  
    Witam, podłącze się pod temat, przedmówcy maja racje, w 13 metrach taki sprzęt nie ma wogle sensu, altusy czy jbl-e są ta kolumny które potrzebują powierzchni i mocy a w 13 metrach wstawiać coś dużego i mocnego to lekkie samobójstwo. Bedzie to głośno grało ale nie będzie jakości i efektu.
    radekbryla2
    Level 11  
    Co sądzicie o firmie pylon i modelach :
    Pearl 20 calvados,
    Topaz 20 orzech (na nich chce się skupić)
    Pearl20 wenge,
    Topaz 15 wenge
    Topaz monitor orzech

Mam okazję kupić w okazyjnych cenach, brać topaz 20?
  • Helpful post
    indianin11
    Level 23  
    Najlepiej gdybyś posłuchał te Topazy w salonie i sam wyrobił zdanie na ich temat. Ja ich nie słuchałem, ale opinie w necie maja całkiem niezłe. Jednak najlepsza ocena to własna ocena, bo to co się podoba innym nie musi spodobać się Tobie.
    sebap
    Level 41  
    Jak na moje oko Topazy są za duże do 13m2. Pylon Pearl (monitor) będą w sam raz.
    indianin11
    Level 23  
    Racja sebap , nie zwróciłem uwagi że to tylko 13m2. Tak duże kolumny uduszą się w takim pomieszczeniu, a i bas nie rozwinie skrzydeł (a na tym zależy założycielowi wątku).
    698adam
    Level 16  
    Mission M33i, ewentualnie M34i.
    Sam posiadam M33i w pokoju o rozmiarach zbliżonych do twojego i więcej mi nie potrzeba ;)
    Kolumny grają bardzo przyzwoicie. Ich wygląd też mi bardzo odpowiada.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Polecam uzywane Monitor Audio BX2 (jak na monitorki to w mniejszych pomieszczeniach grają potężnie) plus np. Denon PMA860, Pioneer A656MK2, nowszy sterowany pilotem Denon PMA700AE, lub słabszą wersję PMA510AE również z pilotem.
    Ja słuchałem tych monitorków (przyznam że sam mam ochotę je kupić bo brzmią świetnie) z HK980, PMA720AE i A-S500. Pod HK miały dużą dynamikę, całkiem ładną średnicę, niezły dół pasma i lekko przyhamowaną górę jak dla mnie. Pod Denonem zaś grały niesamowicie spokojnie i delikatnie co również może się spodobać. Yamaha akurat nie zaskoczyła, o ile dół pasma był przyzwoity to średnica i góra była zbyt nieprezyzyjna - w inny sposób nie potrafię tego określić. Można również się rozejrzeć za Missionami proponowanymi wyżej lub też za monitorami Heco z wyższej serii.
    radekbryla2
    Level 11  
    Kupuję jednak Pylon Topaz 20.

Parametry głośników:
    Impedancja 8 Ω
    Pasmo przenoszenia 38 - 20 000 Hz
    Moc nominalna 50 W
    Moc maksymalna 80 W
    Efektywność 86dB

Teraz inne pytanie : jaki wzmacniacz do nich wziąć? Oczywiście budżet to max 300zł.
    Zależy mi abym mógł podłączyć zestaw do komputera i żeby miał regulacje niskich oraz wysokich tonów ( jeśli się uda to może jeszcze być regulacja średnich tonów).

Myślę nad:
    -Sigma Audio bk-300
    -Cambridge Audio A1
    -Wzmacniacz Stereo WS 301S TRAVIATA Unitra
    -SONY TA-AX360
    -http://olx.pl/oferta/sprzedam-wzmacniacz-yamaha-CID99-ID96tLt.html#3723365499
    (nie wiem co to za model)
    -Unitra ELTRA ATS 361
    -Denon AVR-1000
    -http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-kenwood-cd-glosniki-CID99-ID9DEED.html#d7e5fd819f
    -KENWOOD A-76 + Equalizer GE-760

Co wybrać? Jeśli ktoś może pomóc to na olx w wyszukiwarce Bielsko-Biała + 15 km jest więcej wzmacniaczy, ale nie wiem na czym się skupić.

Dziękuję :)
    indianin11
    Level 23  
    W pierwszym poście napisałeś że budżet wynosi 1300 zł. Cena Tpazów to ok. 2300zł. W większości ogłoszeń podana jest cena JEDNEJ kolumny. Niedopatrzenie z Twojej strony czy przypływ budżetu?
    radekbryla2
    Level 11  
    Mam okazję kupić Topazy a około 1000zł :)
    indianin11
    Level 23  
    Używki, jeśli w dobrym stanie to kupuj. Jak nie to ja chętnie wezmę :)
    radekbryla2
    Level 11  
    Już kupione :) stan idealny :D z wystawy sklepowej z paragonem + gwarancja :D

Więc jaki wzmacniacz z wyżej wymienionych do tych kolumn polecacie?

Dzięki :)
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Rozglądaj się za tym PMA510AE lub PMA700AE.