Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ilka ddr - naprawa maszyny do lodów ddr ilka

blochupro 06 May 2015 21:12 2835 3
 • #1
  blochupro
  Level 8  
  Witam serdecznie .
  Mam problem z maszyna ,podłączam pod siłę gniazdo na 5 wejść musiałem przerobić swoją wtyczkę w garażu i maszyna dostawała napięcie na skrzynkę lecz wiatraki jak i pasek kręciły się w drugą stronę zmieniłem bieguny teraz jest ok lecz maszyna działa tylko z dwóch przycisków .

  ilka ddr - naprawa maszyny do lodów ddr ilka

  Tam nad napisami c1 i e1 oraz c2 i e2 po wciśnięciu właśnie działają paski a z prawej strony wiatraki. Nie używając tych przycisków maszyna nie dziala.to czare to pokretlo które jest na zero i przekrecajac je w lewo czy też w prawo nic nie działa. Co prawda nie pamiętam jak się włącza tą maszynę gdyż trochę przelezala w garażu. Od przodu maszyny jest tylko termostat i dwa przyciski od boku które da się wcisnąć to są te gdzie jest napis sp do góry nogami . To tyle teorii . Proszę o jakieś podpowiedzi
 • #2
  dedek57
  Industrial equipment specialist
  po pierwsze proszę sprawdzić prawidłowość zamontowanej wtyczki, czyli zachowanie połączeń we wtyczce z zaciskami w urządzeniu tj:
  PE do uziemnienie
  N do N
  L1, L2, L3 odpowiednio R, S, T
  Jeśli prawidłowe, wina leży w łączeniach: załącznik - styki zasilania cewek stycznika / zazwyczaj oznaczone A1 i A2 na styczniku / lub uszkodzony załącznik ewentualnie spalone cewki w styczniku. Stawiam na to pierwsze.
  Ponadto proszę prześledzić czarny przewód z zacisku R gdyż to on winien zasilać załącznik i cewki styczników. Proszę sprawdzić łącze zaznaczone literką " e " może to być bezpiecznik, zaraz pod głównym przewodem zasilającym. Jak spalony wymienić.
 • #3
  blochupro
  Level 8  
  Dzieki wielkie.Bezpiecznik sprawdzony (zapomnialem napisać wyżej)jutro zostanie sprawdzona reszta. Przepraszam wtyczka oryginalnie złożona tylko gniazdo miałem na 4 piny ,a teraz przerobione na 5 pinów (są podłączone 3 fazy i masa a neutral jest odłączony ) Napięcie jest wszędzie na kostce w urządzeniu.
 • #4
  blochupro
  Level 8  
  Dziękuję za pomoc problem był w gniazdku od sily .teraz wszystko smIga jak należy.