Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ilka ddr - naprawa maszyny do lodów ddr ilka

06 Maj 2015 21:12 2280 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie .
    Mam problem z maszyna ,podłączam pod siłę gniazdo na 5 wejść musiałem przerobić swoją wtyczkę w garażu i maszyna dostawała napięcie na skrzynkę lecz wiatraki jak i pasek kręciły się w drugą stronę zmieniłem bieguny teraz jest ok lecz maszyna działa tylko z dwóch przycisków .

ilka ddr - naprawa maszyny do lodów ddr ilka

Tam nad napisami c1 i e1 oraz c2 i e2 po wciśnięciu właśnie działają paski a z prawej strony wiatraki. Nie używając tych przycisków maszyna nie dziala.to czare to pokretlo które jest na zero i przekrecajac je w lewo czy też w prawo nic nie działa. Co prawda nie pamiętam jak się włącza tą maszynę gdyż trochę przelezala w garażu. Od przodu maszyny jest tylko termostat i dwa przyciski od boku które da się wcisnąć to są te gdzie jest napis sp do góry nogami . To tyle teorii . Proszę o jakieś podpowiedzi
  • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
    po pierwsze proszę sprawdzić prawidłowość zamontowanej wtyczki, czyli zachowanie połączeń we wtyczce z zaciskami w urządzeniu tj:
    PE do uziemnienie
    N do N
    L1, L2, L3 odpowiednio R, S, T
    Jeśli prawidłowe, wina leży w łączeniach: załącznik - styki zasilania cewek stycznika / zazwyczaj oznaczone A1 i A2 na styczniku / lub uszkodzony załącznik ewentualnie spalone cewki w styczniku. Stawiam na to pierwsze.
    Ponadto proszę prześledzić czarny przewód z zacisku R gdyż to on winien zasilać załącznik i cewki styczników. Proszę sprawdzić łącze zaznaczone literką " e " może to być bezpiecznik, zaraz pod głównym przewodem zasilającym. Jak spalony wymienić.
  • Poziom 8  
    Dzieki wielkie.Bezpiecznik sprawdzony (zapomnialem napisać wyżej)jutro zostanie sprawdzona reszta. Przepraszam wtyczka oryginalnie złożona tylko gniazdo miałem na 4 piny ,a teraz przerobione na 5 pinów (są podłączone 3 fazy i masa a neutral jest odłączony ) Napięcie jest wszędzie na kostce w urządzeniu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc problem był w gniazdku od sily .teraz wszystko smIga jak należy.