Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 3 1.6 aee - zapala sie kontrolka oleju

maqler 06 Maj 2015 22:12 816 3
  • #1 06 Maj 2015 22:12
    maqler
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z moim golfikiem na zimnym silniku obroty 1100 standard,nagrzeje sie do 90 stopni i sie zaczyna zapali sie lampka oleju pod vag ma 640 obr ,lampka sie pali po dodaniu gazu powyżej tysiąca obr gasnie.Olej wymieniany 2 tyg temu GM 15w40,filtr,pompa oleju(paliwa w oleju nie ma),czujnik nowy wymieniany jakieś 4 mieś temu(niebieski) więcej nie znalazłem czujników od oleju.czekam na podpowiedzi

0 3
  • #2 06 Maj 2015 22:16
    Alfred_92
    Poziom 32  

są dwa jeden w głowicy a drugi przy filtrze oleju. Podjedź do pierwszego lepszego warsztatu i za parę groszy zmierzą Ci ciśnienie oleju, i będziesz wiedział na czym stoisz.

1
  • #3 06 Maj 2015 22:33
    maqler
    Poziom 2  

dodam jeszcze ze po wymianie pompy (wydaje dziwne odglosy jak by cos tarło) (używka) przez jakiś czas był spokój a nagle 100 km ujechane i problem z powrotem . na starej pompie rozgrzany okło 0,3 bar po dodaniu gazu ciśnienie rosło .czujnik czy kolejna pompa

Dodano po 35 [sekundy]:

moge to zrobic sam w warsztacie gdzie sie uczyłem

Dodano po 1 [minuty]:

na poczatku szef stwierdzil pompa do wymiany wiec wymienilem co trzeba na zimnym 4 bar,pare dni spokoju a tu nagle jade zatrzymuje sie i spowrotem to samo

Dodano po 1 [minuty]:

zmierze jeszcze raz cisnienie i dam znac juz mam dosc jezdzaca skarbonka wiecznie cos pada

Dodano po 11 [minuty]:

nie mam czujnika kolo filtra ani nigdzie w okolicy,jest jeden w głowicy

0
  • #4 06 Maj 2015 22:42
    robokop
    Moderator Samochody

Silnik na złom. Nie trzyma ciśnienia na panewkach. Ewentualnie można jeszcze próbować wymienić filtr.

0