Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ILDA - Ischow - Stworzenie pokazu laserowego oraz kilka innych pytań

kamilhsx 06 Maj 2015 23:05 2055 2
  • #1 06 Maj 2015 23:05
    kamilhsx
    Poziom 8  

Witam, mam problem odnośnie pokazu laserowego, mianowicie posiadam laser RG o mocy 2500mW, oczywiście na galvach.
    Oprócz niego mam transmiter DMX oraz owiany średnią sławą interfejs ILDA Ishow. Na komputerze mam win 7 64-bitowy tym samym aby móc korzystać z Ishow muszę zainstalować maszynę wirtualną win XP ale nie w tym rzecz bo to ogarniam.

Czy Ishow to najlepszy program do tego urządzenia? Słyszałem, że również Spagetti na nim działa ale nie wiem czy jest jakaś różnica. Do tego ewentualnie gdzie można dorwać instalki tych programów bo zagubiłem płytę?

Pokaz mam w sobotę także muszę ogarnąć temat, aktualnie jestem na etapie ogarniania maszyny wirtualnej i szukania instalki programu.

Będę wdzięczny za porady, pokaz ma być bardzo krótki, ok. 1 minuty, może ewentualnie troszkę dłużej i chodzi o tzw. beam show czyli widzowie będą przed laserem i musi to wyglądać możliwie najefektowniej. Jeżeli ktoś chciałby się podjąć przygotowania takiego pokazu w programie moglibyśmy się z pewnością dogadać bo znacznie by mi to ułatwiło sprawę gdyż pokaz jest tylko jednym z elementów przedsięwzięcia.

0 2
  • #2 11 Maj 2015 14:59
    tobi85
    Poziom 11  

Ishow - to najtańsze co może być to pokazów, myślę ze przy możliwościach Twojego lasera przydało by się coś bardziej pro.
    Ale jak już masz ten Ishow, to z tego coś też da się zrobić, 1 min pokaz to nie jest dużo, proponuję poszukać filmików demo na początek ;)

0
  • #3 11 Maj 2015 15:29
    kamilhsx
    Poziom 8  

Jednak doszedłem do wniosku, że lepszym wyjściem będzie stworzenie pokazu za pomocą sterowania DMX, tym bardziej że miało być to typowe beam show.
    Wyszło wszystko tak jak powinno.

Masz jakieś sugestie jaki program obecnie jest sensowny? Tematów tego typu jest wiele ale zależy mi na konkretnych opiniach.

0
  Szukaj w 5mln produktów