Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż oprawy oświetleniowej w starej lampce

skopek01 07 Maj 2015 00:36 1080 7
  • #1 07 Maj 2015 00:36
    skopek01
    Poziom 6  

Witam,

Mam starą lampkę nocną kupioną we Francji.

Proszę o pomoc w instalacji oprawy oświetleniowej, tak aby zamontować żarówkę typu świeczka, gwint e14.

Lampka ma dziwną oprawę z dwoma bolcami i pierścieniami.

Wszystko widać na zdjęciach.

Co powinienem dokupić aby zamontować normalną żarówkę. Proszę o przykład obrazkowy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Montaż oprawy oświetleniowej w starej lampce Montaż oprawy oświetleniowej w starej lampce Montaż oprawy oświetleniowej w starej lampce

• #2 07 Maj 2015 00:56
    zdanek15
    Poziom 26  

Lampka jest naprawdę ładna i szkoda by było jej nie uruchomić. Ale z tych Twoich zdjęć mało wynika bo widać tylko tą oprawkę , której to sie chcesz pozbyć. .Myślę że na trzecim zdjęciu między tą porcelana a oprawką widać jakąs nakrętke. I właśnie tą drogą musisz pójść bo innej nie ma. Wszystkie oprawki mają z tyłu gwint w który to wkręcamy rurkę przez , którą to przeprowadzamy kabel a potem tą rurkę wprowadzamy w tą porcelane przykręcamy i włączamy. Pracy na połgodziny. Tylko przygotuj sobie odpowiedniej długosci rurkę i te nakrętki bo to ma nietypowy gwint, Ale moze ta co jest będzie pasowała?

• #3 07 Maj 2015 01:10
    skopek01
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź.
    Miałem nadzieję, że do istniejącej oprawki uda mi się założyć jakąś przejściówkę na e14 i tak chciałem jej używać aby nie pozbywać się oryginalnych części.
    Poniżej zdjęcie jak to wygląda po rozkręceniu.
    Czy to oznacza, że mogę kupić oprawkę ceramiczną, którą wkręcę w rurkę z gwintem i ona będzie na e14? Szczerze mówiąc słabo się na tym znam.
    Montaż oprawy oświetleniowej w starej lampce

• #4 07 Maj 2015 08:52
    slawekx
    Poziom 28  

Masz do tej lampy klosz ?

• #5 07 Maj 2015 09:20
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Oprawki nie wyrzucaj, nietypowa warto zachować dla potomnych.

Idziesz do sklepu elektrycznego i mówisz ze potrzebujesz oprawkę do żarówki E14 mocowaną na gwint.
    Tą nakrętkę nakręć na króciec ( rurkę gwintowana ) by niewypadła, potem nakręć nową oprawkę i podepnij przewody.
    Zasada taka że na dolny zacisk dajesz przewód fazowy a na zacisk od gwintu N ale w tym wypadku to chyba się nie uda. Przewody jednobarwne i pewnie wtyk płaski.

Gdyby okazało się że oprawka nie pasuje na króciec to trzeba dokupić nowy. Wszystko do kupienia. 10min roboty.

• Pomocny post
    #6 07 Maj 2015 09:22
    SlawekL
    Poziom 11  

To pewnie lampka na żarówkę B22.
    Poszukaj przejściówki "ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA ŻARÓWKI B22/E14M B-22" na popularnym portalu aukcyjnym.

• Pomocny post
    #7 07 Maj 2015 09:26
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Przejściówki są tylko zamiast przejściówki może lepiej kupić żarówkę dedykowaną i po kłopocie. Osobiście wolał bym zmienić oprawkę. Bardziej praktyczne rozwiązanie i nie zmieni wielkości lampki. Przejściówka ją wydłuży o kilka cm.
    Link

• #8 07 Maj 2015 11:22
    skopek01
    Poziom 6  

Dziękuję Wam za pomoc.
    Skoro mogę kupić do tej lampki bez większego problemu żarówkę B22 to tak zrobię i zostanie w oryginale.

slawekx napisał:
    Masz do tej lampy klosz ?

Mam klosz, był w zestawie.
    Pozdrawiam wszystkich!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME