Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy, prywatny adres IP = brak połączenia m.in z Xbox Live

gregoryfx 07 Maj 2015 09:19 1029 11
  • #1 07 Maj 2015 09:19
    gregoryfx
    Poziom 8  

Witam serdecznie. Od wczoraj posiadam internet radiowy 5G - szybsza prędkość oraz dużo niższe pingi niż Neostrady, która nadal posiadam. Niestety jest ogromny problem z grami w trybie sieciowym.
    W Call of Duty zamiast np. 20 serwerów widzę jedynie 2, w Battlefield podobnie, z usługą Xbox Live na 360 w ogóle nie mogę się połączyć, na Xbox One NAT jest umiarkowany co powoduję że w większości gier nie mogę połączyć się z siecią.

Z anteny leci przewód z wtyczką RJ45 do popularnego UBI QUITI a z niego do mojego routera TL-WR741ND. Więc pomyślałem że jest podwójny NAT. Znalazłem rozwiązanie: wyłączyć DHCP i przewód WAN podłączyć do gniazdka LAN. Owszem internet działa ale nadal objawy są identyczne. Podłączając bezpośrednio do karty sieciowej bez routera jest również to samo. Adres IP mam prywatny bo taki ukazuje się w statusie na routerze 10.0.0.18 natomiast, sprawdzając IP na dowolnej stronie był inny jednak teraz go nie pamiętam a sprawdzić w tej chwili nie mogę.
    Rozmowa z pracownikami hmm jak to określić... to przypadek beznadziejny, szkoda tutaj tego opisywać.

Czy gdy wykupię publiczny adres IP, problemy z serwerami, połączeniem się z Xbox Live i NAT'em zablokowanym lub ograniczonym się zakończą i będę mógł w pełni korzystać z internetu?
    Chciałem tylko nadmienić że mam sporo urządzeń. 2 komputery, laptop i 3 konsole, tuner + 3 telefony. Z Neostradą pod tym względem śmiga znakomicie nigdy nie miałem i nie mam problemu z serwerami czy NAT'em.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

0 11
  • #2 07 Maj 2015 09:58
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

gregoryfx napisał:
    Witam serdecznie. Od wczoraj posiadam internet radiowy 5G - szybsza prędkość oraz dużo niższe pingi niż Neostrady, która nadal posiadam. Niestety jest ogromny problem z grami w trybie sieciowym.
    W Call of Duty zamiast np. 20 serwerów widzę jedynie 2, w Battlefield podobnie, z usługą Xbox Live na 360 w ogóle nie mogę się połączyć, na Xbox One NAT jest umiarkowany co powoduję że w większości gier nie mogę połączyć się z siecią.

Z anteny leci przewód z wtyczką RJ45 do popularnego UBI QUITI a z niego do mojego routera TL-WR741ND. Więc pomyślałem że jest podwójny NAT. Znalazłem rozwiązanie: wyłączyć DHCP i przewód WAN podłączyć do gniazdka LAN. Owszem internet działa ale nadal objawy są identyczne. Podłączając bezpośrednio do karty sieciowej bez routera jest również to samo. Adres IP mam prywatny bo taki ukazuje się w statusie na routerze 10.0.0.18 natomiast, sprawdzając IP na dowolnej stronie był inny jednak teraz go nie pamiętam a sprawdzić w tej chwili nie mogę.
    Rozmowa z pracownikami hmm jak to określić... to przypadek beznadziejny, szkoda tutaj tego opisywać.

Czy gdy wykupię publiczny adres IP, problemy z serwerami, połączeniem się z Xbox Live i NAT'em zablokowanym lub ograniczonym się zakończą i będę mógł w pełni korzystać z internetu?
    Chciałem tylko nadmienić że mam sporo urządzeń. 2 komputery, laptop i 3 konsole, tuner + 3 telefony. Z Neostradą pod tym względem śmiga znakomicie nigdy nie miałem i nie mam problemu z serwerami czy NAT'em.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Zadne tam 5G, tylko zwykle WiFi ;-)
    Z tego co piszesz, wynika ze beznadziejny operator jakis ruch wycina.

Jak doplacisz temu operatoru do stalego IP, to tez nie masz gwarancji ze czegos nie bedzie wycinal.

Nie wiem Jak CoD dziala z rozglaszaniem serwerow, ale XBOX sie laczy z Twojej sieci do swaita, wiec powinien dzialac.

marcin

0
  • #3 07 Maj 2015 09:59
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

gregoryfx napisał:
    Z anteny leci przewód z wtyczką RJ45

Podłącz tutaj komputer i pokaż

tracert -d 8.8.8.8
    ipconfig

0
  • #4 07 Maj 2015 10:33
    gregoryfx
    Poziom 8  

Dziękuje za zainteresowanie. Wyniki są bez routera TP-Link, ale przez zasilacz (router) UBI QUITI. Bez tego się nie obejdzie, brak zasilania anteny.

Moje IP - sprawdzone przez speedtest.net: 94.40.123.170

Internet radiowy, prywatny adres IP = brak połączenia m.in z Xbox Live Internet radiowy, prywatny adres IP = brak połączenia m.in z Xbox Live

0
  • #5 07 Maj 2015 13:01
    bogiebog

gregoryfx napisał:
    Wyniki są bez routera TP-Link,

Czy w tej konfiguracji (bez tplinka) działa wszystko poprawnie ?

0
  • #6 07 Maj 2015 13:02
    gregoryfx
    Poziom 8  

Niestety nie. Czy podłącze bezpośrednio, czy z TP-Linkiem nie działa :(

0
  • #7 07 Maj 2015 13:24
    bogiebog

gregoryfx napisał:
    UBI QUITI

Kto zarządza tym ?
    Możesz wejśc w 10.0.0.1 w konfigurację ?

0
  • #8 07 Maj 2015 13:29
    gregoryfx
    Poziom 8  

Niestety, chciałbym ale absolutnie nie otrzymam danych do zalogowania do UBI QUITI - jak to tłumaczą dla bezpieczeństwa sieci.
    Jedynie pracownicy którzy zakładali internet, ale oni jak zacięta płyta, my nic nie blokujemy. Ręce opadają...

0
  • #9 07 Maj 2015 13:33
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

gregoryfx napisał:
    Niestety, chciałbym ale absolutnie nie otrzymam danych do zalogowania do UBI QUITI - jak to tłumaczą dla bezpieczeństwa sieci.
    Jedynie pracownicy którzy zakładali internet, ale oni jak zacięta płyta, my nic nie blokujemy. Ręce opadają...

Masz 2 opcje po mojemu.
    1. Sprobowac na chwile podmienic Ubiquity na "swoje" zmieniajac mu adres MAC po stronie WiFi. Zdarzaja sie operatorzy (np moj) ktorzy nie daja zadnej autoryzacji. Takie ubiquity jest podlaczone tylko po adresie MAC. Pozyczyc od kogos i sprobowac. Jesli cos wycieli na tym ubiquity to sie dowiesz. Jak wycieli dalej, to kiszka.

2. Dowiedziec sie jakim protokolem i portem komunikuje sie toto co Ci nie chodzi. I pojsc z dowodem czarno na bialym, ze z np komorki, mozesz sie polaczyc w ten spsoob, a z ich łącza nie.

0
  • #10 07 Maj 2015 20:58
    gregoryfx
    Poziom 8  

1. Na jakie swoje, podmienić Ubiquity? Jak to urządzenie pełni funkcje routera i zasilacza do anteny, wiec bez tego nie da rady.

2. Nawet nie muszę przez komórkę, bo mam nadal Neostradę i tam pokazywałem że wszystko śmiga. To się tłumaczą że są to właśnie skutki stałego IP.

Dostałem na próbę publiczne IP, ale to nic nie dało. Również był szef i również nic nie zdziałał, normalnie jak był bym w programie "USTERKA". Jedynie na chwilę pojawiły się wszystkie serwery z Call of Duty, natomiast gdy już odjechał za jakieś 5 minut to samo, czyli brak :(.
    Xbox Live w ogóle nie ruszył i cały czas jest niedostępny.
    Chyba sami nie wiedzą co jest "grane". Trochę bardziej wymagający im się klient trafił, który nie tylko przeglądnie net i YouTube - to dla nich już problem.

0
  • #11 08 Maj 2015 09:32
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

gregoryfx napisał:
    1. Na jakie swoje, podmienić Ubiquity? Jak to urządzenie pełni funkcje routera i zasilacza do anteny, wiec bez tego nie da rady.

Pozyczyc od kogos takie same ubiquity, mikrotik itp. Zmienic mu adres MAC portu WiFi na taki jak jest teraz (mozna odczytac z obudowy). Skoro firma krzak, to moze nie zrobili porzadnej autoryzacji i da sie podlaczy do ich sieci. Masz wtedy taki sam dzialajcy zestaw ale z mozliwoscia zalogoweania sie, i przede wszystkim masz samodzielny wplyw na konfiguracje tego. Jesli durny dostawca cos spitolil w konfiguracji tego Ubiquity badz zablokowal celowo to w ten sposob mozna toprobowac ustalic.

0
  • #12 08 Maj 2015 19:28
    gregoryfx
    Poziom 8  

Pożyczyć od "kogoś". Niestety nie mam od kogo.

0